Listopad 2023

Listopad byl jednoznačně nejúspěšnější měsíc druhé poloviny roku!

Co udělalo ten rozdíl? Myslím si, že to bylo mojí zvýšenou aktivitou na internetu.

Minimálně každý druhý den jsem na FB přidala nějaký příspěvek nebo přesdílela reels z IG. Zaměřila jsem se na TikTok, kam jsem nahrála 12 příspěvků a odtud jsem sdílela právě na IG a FB. Nejaktivnější jsem byla na FB a TikToku. Instagram mě stále dostatečně nezaujal, ale protože jej mám propojený s facebookem, docela to ožilo i tam!

Právě TikTok mě neskutečně chytil a také cítím, že tam nacházím úplně jiný typ publika a nové tváře. Najednou mi nepřipadne, že některé téma opakuji již po desáté, ale beru to tak, jako bych látkovky představovala někomu, kdo o nich ještě neslyšel. A také, kdo je podstatně mladší než já. Vlastně je to jako bych o látkovkách povídala své dceři. Nebo tedy spíš nějaké její kamarádce, protože moje děti tohle téma mají před očima od malička. 

Protože se v listopadu slavil halloween, nabídla jsem možnost ušití látkovek se vzorem Los Muertos, kterou jsem získala jako zbytek od By Veru. Ačkoliv jsem nabídku promovala docela často, ve výsledku jsem šila jen pár kousků. Vzala jsem si z toho ponaučení, že i když mám pocit, že už to všichni musí vědět, není tomu tak a já můžu s klidným srdcem po osmé nabízet to samé. No, budu na tom ale muset ještě zapracovat.

Také jsem konečně publikovala první příspěvky do rubriky Alucha do naha a to září a říjen. Vzhledem k tomu, že je leden a já píšu listopadový příspěvek myslím, že tuhle rubriku budu plnit se zpožděním. Snad mi to prominete. 

Našila jsem nějaké látkovky do tomboly permakulturní akce v Praze, bohužel letos jsem neměla šanci účastnit se přímo na místě a vše jsem sledovala z pohodlí domova. Dala jsem si za cíl dát o sobě a látkových vložkách víc vědět mezi širší veřejnost a přišlo mi, že permakulturní konference je přesně to místo, kde bude spousta žen, které by mohly látkové vložky zaujmout. Žádné výstupy ohledně toho, jak tohle mé smýšlení bylo či nebylo správné a jestli někdo na základě látkových vložek v tombole objevil látkovky a nebo dokonce nakoupil přímo u mně, nemám. Vzhledem k počtu prosincových objednávek si ale myslím, že akce moc úspěšná nebyla (Tady se ukazuje, že psát se zpožděním může mít také svoje přínosy. bez toho bych o prosinci psát nemohla).

Vymyslela jsem balíček s překvapením, ve kterém byly 4 intimky, 5 denních vložek, 1 denní kočička a noční vložka s tím, že jedna z těchto látkovek bude s granátky, jako Klenotka. Několikrát jsem balíček nabídla na facebooku, myslím, že jsem napsala i mail s nabídkou, ve výsledku si jej nikdo neobjednal. Možná ta nabídka nebyla dost konkrétní a ženy si nedokázaly představit, co v balíčku vlastně bude. možná to chtělo, abych propagaci rozjela ve větším měřítku, třeba i pomocí sponzorované reklamy, čemuž se vyhýbám. Možná se nabídka dostala jen do okruhu žen, které už látkovky mají a tak pro ně pořízení velké balíčku látkových vložek postrádalo smysl. Prostě ne vždy nám naše nápady přinášejí výsledky, které bychom si přáli.

Celkově se mi zdálo, že jsem v listopadu byla hodně akční a to se mi vyplatilo. Řádila jsem nejen na sítích, ale rozeslala jsem i daleko více nabídek přes mail.

SKÓRE:

Celkově přišlo za celý listopad 12 objednávek a moje podnikání konečně přineslo i nějaký zisk, byť plnohodnotná měsíční výplata to nebyla. Velkou část ukously náklady a z toho zbytku se rodina na zadek rozhodně neposadila. Zvlášť v době před vánocemi.

I přesto mi to dodalo energii pokračovat!