Vzorník látek + šití

Protože nejlepší pro mě i pro přírodu je, když šiji přímo pro tebe, přesně to, co ty potřebuješ, přicházím s nabídkou ŠITÍ NA PŘÁNÍ.

Pokud nevíš z kterého konce začít, nejjednodušší bude mi zavolat na tel. 732 208 551 nebo napsat na e-mail alucha@alucha.cz  a společně to vymyslíme.

Nápaditosti se meze nekladou! Oblíbila sis jiný materiál než používám? Máš raději vložky s fleecem? Chceš něco netradičního, třeba zajíčka nebo medvěda? Vložku s prostřihy pro zpomalení nárazové menstruace nebo naopak celou bio bavlněnou? Potřebuješ jinou délku nebo tvar než mám v nabídce? Ráda se stanu prostředníkem mezi tebou a tvoji vysněnou látkovou vložkou nebo Klenotkou.

Nejčastější tvary najdeš na obrázku, ale vůbec se tím nemusíš omezovat, klidně vymyslíme něco nového.

Poster s nabídkou 2021

Vzory bavlněného úpletu na dotykovou stranu můžeš vybírat ze vzorníku. Je tu ale i možnost použít bambusový aksamit, bavlněný samet, bavlněné plátno nebo flanel, bavlněný kord, bio bavlněné froté a další materiály.

 

Ceny se pohybují od náročnosti zpracování a materiálu, ale abys měla představu, tady je orientační ceník:

Cenik  

Jaký je v látkovkách rozdíl?

Intimky jsou primárně určeny mimo menstruaci, na její začátek či konec. Využiješ je i k menstruačnímu kalíšku, houbičce nebo v případě, že trpíš lehčí inkontinencí. Uvnitř nenajdeš dodatečnou savou vrstvu jakou mají denní nebo noční vložky, intimky slouží spíše k zachycení špinění, menší kapky krve, nebo k ochraně spodního prádla během infekce apod. 

Denní vložky obsahují jednu dodatečnou savou vrstvu, která se nachází ve střední části vložky. Jsou tenké, svojí tenkostí hodně podobné intimkám, ale na spodní straně mají prodyšnou a nepromokavou membránu, díky které udrží i silnější menstruaci. Denní vložku můžeš použít i místo intimky, pokud tě trápí silnější výtok nebo inkontinence a stejně tak i k menstruačnímu kalíšku nebo houbičce. Můžeš si ji vepnout do menstruačních kalhotek a po nasáknutí ji odepnout, čímž si prodloužíš čas, kdy bude kalhotky třeba vyměnit.

Všechny noční vložky, včetně té denní / noční, mají ve svém středu dvě dodatečné savé vrstvy. Noční vložky jsou pro svoji savost a délku vhodné na noční spaní, ale při opravdu silné menstruaci je užiješ i během dne. Pokud jsi ještě nenašla žádnou pomůcku, která by ti vydržela celou noc i při silné menstruaci, doporučuji vyzkoušet Meganku.

Veškeré materiály jsou certifikované pro použití u dětí do 3 let, čili zdravotně nezávadné a bezpečné. Většina jich byla vyrobena a potištěna u nás v ČR nebo v EU. Na dotykovou vrstvu nejčastěji používám bavlněný úplet (95% bavlna, 5% elastan). Na spodní stranu intimek pak polyesterový fleece (100% polyester). Denní a noční vložky mají na spodní straně bílou látku s prodyšnou, ale nepromokavou membránou, které se říká PUL froté (100% bavlna s PU zátěrem). Díky kličkám froté a tvarům jednotlivých vložek vložky drží na svém místě ve středu kalhotek a necestují ani se neotáčí. Stejným způsobem funguje i fleece u intimek. Celkově jsou vložky tenké, příjemné na dotek, spolehlivé a zdraví nezávadné. Už jsem jich našila tisíce a jejich tvary jsou ozkušené mnoha spokojenými uživatelkami.

 

 Jak látkovky udržovat a prát najdeš tady.

 

 Kolik látkových vložek nebo Klenotek potřebuješ?

Běžně se udává, že na jednu menstruaci žena potřebuje cca 20 kusů látkovek, jejichž typ (intimka / denní / noční) závisí na síle menstruace. Při slabší menstruaci ti postačí více intimek a denních vložek, při silnější budeš potřebovat více nočních vložek, které unosíš i přes den. 

Pro inspiraci můžeš kouknout do blogového článku "Kolik tě bude stát 6 let menstruace s různými menstruačními pomůckami", kde jsem napočítala na jednu menstruaci 16 kusů různých menstruačních pomůcek a porovnala jejich cenu s jinými menstruačními pomůckami.

Pro jednoduchost stačí vyměnit počet tvých dosavadních pomůcek za látkové vložky. Pokud tedy potřebuješ na den 3 tampony a jeden silnější na noc, poohlídni se po 3 denních látkových vložkách a jedné noční. Takto je možné spočítat potřebný počet. Počítej s tím, že pokud máš menstruaci delší, můžeš v její půlce použité látkovky přeprat, usušit a znovu použít na konci menstruace. 

Začínáš a chceš opravdu pár kousků na zkoušku? Pak doporučuji některou z výhodných sad - Základní menstruační balíček nebo jinou ze zvýhodněných sad.

Pokud to s látkovými vložkami myslíš vážně, podívej se na "Balíček na půlku menstruace" a "Balíček na celou menstruaci", které vychází nejvýhodněji.

Nebo si udělej sama, popřípadě se svojí dcerou či kamarádkou, výlet do Olomouce a nechej si ušít to co potřebuješ na počkání.

Cena nákupu se započítává do věrnostního programu. Pokud se zaregistruješ, ihned získáváš slevu 2% na tvoji objednávku. Dále se ti bude hodnota nákupů za posledních 12 měsíců sčítat a v případě, že dosáhneš na některou z vyšších věrnostních slev, celková cena nákupu se ti sníží.

Dopravu při nákupu nad 2900,- platím já a máš ji tak zdarma.

 

Záznamy nebyly nalezeny...