Kamínky granátu v Klenotkách, to přece musí tlačit, ne?

První otázka, která tě určitě u Klenotek napadla, je, že granátky zašité uvnitř vložky musí při nošení tlačit. Tahle otázka je spolu s obavami ohledně údržby nejčastější.

Granátky které do látkových vložek používám mají velikost srovnatelnou s velikostí špendlíkové hlavičky. Když mezi prsty promneš střed vložky, ve kterém jsou granátky umístěny, určitě je nahmatáš. Ale když si sedneš na židli, bude tvé pohodlí stejné, jako u jiných látkových vložek a granátky tě tlačit rozhodně nebudou.

Samotné granátky jsou daleko menší, než spojovací patentka na křidélkách vložky. Patentka má velikost cca 1 cm v průměru a ani o ní nebudeš při běžném sezení a nošení látkovek vědět. Je to tím, že když sedíme na židli, naše tělo se židle dotýká spodní stranou stehen. Místo, kde se nachází patentka vložky v 99% případů do kontaktu s podložkou nepřichází. Proto ani patenta, ačkoliv je daleko větší než kamínky granátků, netlačí.

IMG_20230103_092747-removebg-preview

Pokud jsem tě i tak nepřesvědčila, můžeš si udělat malý test. Vždycky říkám, že vlastní zkušenost je nepřenositelná a zásadní. Vezmi si malý knoflík nebo lentilku o průměru přibližně 1 cm. To bude "tvoje patentka". Najdi si kousek látky nebo látkový kapesník, který poskládáš do obdélníčku, nejlépe o tloušťce trochu menší než 5 mm. Dovnitř doprostřed zasuň knoflík nebo lentilku. Tohle celé polož na židličku (nebo ještě lépe zasuň do spodního prádla, jako by to byla látková vložka) a sedni si na židličku.

Cítíš, že by se místo, kde máš "patentku" opíralo o židli?

Osobní Profil Úvodka na Facebook_1

Stejný test si můžeš udělat s "granátky", kterými budou například zmíněné špendlíkové hlavičky nebo i větší zrnka písku.

A protože výjimka potvrzuje pravidlo, jsou činnosti, u kterých o patentce budeš vědět, ale o granátcích nikoliv. Tou výjimkou je jízda na kole, kdy se tělo sedátka neopírá stehny, ale přímo střední částí těla. 

 2023 © Alena Hradilová