INKONTINENCE I. část - s čím mohou pomoci látkové intimky

Inkontinence. Slovo, které nám ještě pořád nezevšednělo, spíše budí rozpaky. Přitom se s nějakou formou inkontinence za svůj život setkala téměř každá z nás. Často během těhotenství, po porodu nebo pak v pozdějším věku. Nebojme se o ní mluvit! Ať už vás únik moči trápí pouze občas, třeba při zakašlání nebo je to váš každodenní problém, látkové intimky a vložky vám mohou toto období docela výrazně zpříjemnit, s čím souhlasí i má nová klientka a fyzioterapeutka Tereza Dvořáková.  

50311033_2292108114357249_3394848219270742016_n

S Terezou jsme se shodly na tom, že při řešení problémů s inkontinencí je asi největší potíží to, že ženy velmi často používají běžně dostupné jednorázové intimky. Ty, místo aby pomáhaly celou situaci řešit, ještě ji zhoršují. Uvědomme si, že přímý a celé hodiny trvající kontakt s našimi rodidly má nejen naše spodní prádlo, ale i to, co na něm leží. Určitě mi dáte za pravdu, že celodenní používání komerční jednorázové intimky, není moc komfortní. 

46508138_2254041238163937_9094663983096397824_n  
 

A na čem se my ženy shodneme, že nás při používání jednorázových intimek nejvíce trápí? 

* Některým ženám se intimka nakrabatí do středu a zmuchlá do neforemného válečku, který ve spodním prádle spíše zavazí než chrání. 

* Někdy se kus lepítka z intimky přichytí na kůži a to také není příjemné, zvláště při odlepování. 

* Pomočená intimka je dost specificky cítit, což způsobuje moč, která se uvnitř intimky smísí se suchým gelem zajišťujícím savost. 

* Mokrá intimka je ráj pro různé bakterie, které se v teple a vlhku vesele množí. 

* Samotný obsah jednorázové intimky je pro naše tělo a citlivé partie nenápadný, ale dlouho působící nepřítel. Uvnitř se nachází bělidla (bývají běleny chlórem), absorpční gely a deodoranty, celek je navíc doplněn o neprodyšnou fólii. 

* V dnešní době už se na povrch dostávají informace o tom, co vše můžou jednorázové tampony a vložky pro naše zdraví znamenat a jak jej mohou negativně ovlivňovat. Možná, že časem už bude nepřípustné říkat, že jde o "hygienické" pomůcky.

Další neméně podstatnou stránkou při rozhodování můžou být finance, které v průběhu let za jednorázové produkty vydáme. Při spotřebě 2 kusů jednorázových intimek denně, je roční spotřeba úctyhodných 730 kusů. Při průměrné ceně 1.50,-Kč za intimku, je celkový roční výdaj za jednorázové pomůcky 1095,-Kč. Podobnou sumu zaplatíte za 7 ks látkových intimek. Tedy jednoduché počty říkají, že roční výdaje jsou v případě jednorázových intimek, tak látkových intimek v podstatě shodné. 

Pozor! Pokud se s inkontinencí budete potýkat déle než jeden rok, začnete používáním látkových intimek výrazně šetřit! Zatímco za jednorázové intimky musíte platit v podstatě neustále, látkové intimky vám vydrží i více než 6 let. Některé uživatelky se s námi podělily o své zkušenosti a přiznaly nám, že látkové intimky používají již déle než 10 let!  

Intimky pro dívky (2)

Představte si tu hromadu jednorázových intimek, kterou během 6ti let jedna žena vytvoří. Je to přes 4300 kusů, které se musí nějakým způsobem odstranit. Buď putují do spalovny nebo se stále povalují někde na skládkách. Doba rozkladu jednorázové vložky se udává přibližně 300 let. 

Prosím, zvolte si pro řešení vašich obtíží nějakou zdravější a ekologičtější variantu, než jsou jednorázové "hygienické" produkty a nezanechávejte vašim dětem a vnoučatům úkoly, které za nás později budou muset řešit. Pokud se ale na látkové intimky necítíte, volte zdravější variantu. Na trhu existují slipové vložky z přírodních materiálů, nebělené chlorem a bez parfemace, například od firmy Organyc nebo Naty.