3 funkční TRIKY, které POSOUVÁNÍ A OTÁČENÍ LÁTKOVÉ VLOŽKY ZATNOU TIPEC

V diskuzích občas narazím na zmínku, že si žena koupila první látkovku a je zklamaná, protože se jí posouvá, otáčí, často ji musí lovit až na zádech. Taková žena většinou používání látkových vložek vzdá a to je velká škoda. Často je to jen důsledek počáteční neznalosti a špatného výběru tvaru, délky, šířky nebo materiálu, který je na spodní straně vložky. Nejčastější příčinou, proč látková vložka klouže, bývá nepromokavý hladký obrázkový PUL na spodní straně látkovky. Pokud před prvním nákupem potřebujete poradit, můžete si stáhnout video zdarma, kde vysvětluji na co se při výběru zaměřit.

Dnes bych vám ráda představila 3 triky, které zabrání tomu, aby se vám látková vložka v kalhotkách posouvala nebo otáčela. 

Předpokládejme, že jste si vybraly nevhodnou intimku nebo denní vložku a nyní nevíte co s ní. Během chůze se vám posouvá a někdy se dokonce otočí o 90°. Než ji navždy odložíte, vyzkoušejte moje 3 jednoduché triky, které nezaberou moc času a výsledek vás překvapí.

1. TRIK - CO NEUDRŽÍ JEDNY, UDRŽÍ DVOJE

Tohle řešení je nejrychlejší a nejjednodušší a zvládnete to během pár vteřin třeba před odchodem z domu. Celý trik spočívá v tom, že si látkovku zapnete do jakýchkoliv dobře padnoucích spodních kalhotek a přes to celé si navléknete ještě kalhotky druhé. Oboje kalhotky vám musí pěkně padnout a obepínat postavu. Ty druhé celý celek s látkovou vložkou zpevní a skryjí její křidélka, takže o tom, že právě používáte látkovku, nebude nikdo vědět. Dost často taková malá změna stačí k tomu, aby celý problém s posouváním a otáčením vyřešila. Navíc je to řešení proměnlivé, můžete si vybírat svrchní kalhotky v barvě kterou potřebujete. Já tohle řešení nejčastěji volím při nošení dlouhých sukní. Ne, že by mi látkovky v kalhotkách cestovaly, ale pod sukně nosím kalhotky s dlouhou nohavičkou, aby se mi při chůzi o sebe neotíraly stehna a do nohavičkových látková vložka zapnout nejde. Tak jednoduše obléknu nohavičky na běžné kalhotky, ve kterých mám zapnutou látkovou vložku.

2. TRIK - ZE DVOU SPODNÍCH KALHOTEK VYTVOŘÍTE KAPSIČKU

Tohle řešení je tak trochu upgrade toho prvního. Spočívá v tom, že si ze svých spodních kalhotek vyberete dvoje, nejlépe stejné a ve stejné velikosti. Tyhle dvoje kalhotky sesadíte dohromady - jakoby z nich uděláte jedny - a na 4 místech v lemu sešijete. Tím si vytvoříte kapsičku, do které látkovou vložku zapnete. Pro názornost jsem sešití provedla červenou bavlnkou.

alucha_brzdička_04   alucha_brzdička_09

Co je potřeba znát, než se pustíte do šití? Je potřeba zjistit, jak velký otvor na zapnutí látkové vložky potřebujete. Posbírejte si probematické intimky nebo vložky, zapněte je a změřte si šířku křidélka na kraji vložky. To je vlastně šířka potřebné kapsičky. Pokud se rozměry liší o více jak 3 cm, je lepší ušít kalhotky s kapsičkou pro každou délku zvlášť. Výsledná kapsička může být i o trošku menší než naměřená šířka, látková vložka se krásně přizpůsobí. Čím těsněji látkovka do kapsičky sedne, tím lépe zamezíte jakémukoliv jejímu pohybu.

alucha_brzdička_08

Druhá záležitost, kterou je třeba před šitím vyřešit je, kam kapsičku umístit. Nejčastěji určitě máte látkové vložky, které mají vepředu i vzadu stejnou délku, čili patentek je uprostřed délky zapnuté vložky. Stačí tedy najít místo, kde bude střed kapsičky. Jednoduše si oblečte spodní kalhotky, nahmatejte a zaznačte (třebatečkou pomocí vypratelné fixky), kde máte místo, které bude tvořit střed (popíšu - li to bez příkras, je to místo na vašem těle, odkud krev vytéká ven). Tohle místo bude ležet ve středu kapsičky, takže si naměříte polovinu vzdálenosti na jednu i druhou stranu a v kraji na lemu kalhotky sešijete.

3.TRIK - NAŠIJTE BRZDIČKU

Nápad na brzdičku mám v hlavě už téměř 3 roky. Postupně jsem měnila její podobu a provedení a sama na sobě testovala. Chtěla jsem vyrábět již hotové kalhotky se všitým klínkem, ale uvědomila jsem si, že to je vlastně tak trochu cesta od konce. Takže jsem celé řešení převrátila a rozhodla se, že nejlepší bude nejdříve otestovat tvar a velikost samotné brzdičky a poté se uvidí, co dál. Když se brzdička osvědčí, nic mi nebrání pustit se do šití krásných kalhotek, které již budou brzdičku obsahovat.

Ušila jsem tedy bavlněnou brzdičku, kterou vám nyní nabízím na mém eshopu k testování.

alucha_brzdička_01

Brzdičku stačí na 4 místech našít do vašich kalhotek a vytvoříte si tak zdvojený klínek, kolem kterého lze látkovou vložku zapnout. Opět tím skryjete křidélka látkové vložky. Předpokládám, že každá z vás bude potřebovat umístit brzdičku trošku na jiné místo, protože některá raději nosíte vložky více vepředu nebo naopak vzadu. Tohle řešení vám dává možnost vytvořit si kalhotky s brzdičkou přesně na míru vašich individuálních potřeb.

alucha_brzdička_05   alucha_brzdička_06

Nechcete testovat přímo moji brzdičku? Můžete využít třeba kousek širší stuhy nebo proužek látky, které vám odvedou stejnou práci. Pokud se rozhodnete vyzkoušet přímo moji brzdičku, budu ráda, když se se mnou podělíte o výsledek, popřípadě napíšete jestli by vám více vyhovovala jiná velikost.