Proč je barevnost látkových vložek tak moc důležitá

Na rozdíl od bílých jednorázových vložek a tamponů jsou látkové vložky Alucha® plné barev.

Žádná jiná menstruační pomůcka se nevyrábí v tolika barvách, s tolika vzory a s takovou možností výběru materiálového složení nebo tvaru, jako právě látkové vložky a Klenotky®.

Když jsem s šitím látkových vložek začínala, to, že budou hodně barevné mi bylo jasné od samého začátku.

Konec bílé nudě!

BARVY MAJÍ OBROVSKOU MOC A NA NÁS A NA NAŠE OKOLÍ VELKÝ VLIV!

Vybíráme si je intuitivně, podle nálady jakou máme nebo jakou bychom mít chtěly. Stejně tak si vybíráme i vzory nebo materiály.

Potřebuješ se ochladit bambusem nebo zachumlat do sametu? Možností máš opravdu hodně.

Návrh bez názvu (13)

Díky tomu, že žena během dnes spotřebuje přibližně čtyři látkové vložky, jde o docela variabilní pomůcku.

Při jejímž výběru může reagovat na změny, které ji v každém dni provázejí a podpořit sama sebe právě v tom směru, jaký potřebuje.

Navíc ve dnech, kdy to potřebuje nejvíce.

Však si to přiznejme. V období menstruace se častokrát cítíme unaveně, energie nám klesá, přesto nás čeká spousta každodenních úkolů a povinností, které chceme zvládnout co nejlépe. 

Potřebuješ povzbudit?

Potřebuješ se zachumlat a být neviditelná?

Potřebuješ rozveselit, chceš se cítit elegantně nebo luxusně?

Tohle vše můžeš podpořit látkovou vložkou, její barvou, materiálem, vzorem, tvarem nebo výběrem klenotkového provedení s granátky uvnitř. 

Návrh bez názvu (12)

Ano, existují i další pomůcky, které jsou barevné.

Menstruační kalíšky se vyrábějí v rozličných barvách, ale jeden kalíšek žena používá několik let, takže i když si vybere červený, nemůže jeho barvu během dne nebo při příští menstruaci měnit dle toho, jak se zrovna cítí. Sice je výhodou, že je kalíšek červený, ale postupně síla jeho barevnosti upadá právě tím, že neumožňuje změnu.

Menstruační kalhotky se za poslední roky staly mezi ženami hodně oblíbenými, ale i zde je velmi malý výběr co se týká materiálového složení, zvláště pokud chceš kalhotky z nějakého přírodního materiálu. Většina kalhotek je jednobarevných, nejčastěji v černé a tělové barvě, postupně na trh přichází menstruační kalhotky v jiných barvách, ale taková variabilita vzorů a barev jako najdeme u látkových vložek, ta prostě u jiné menstruační pomůcky není. 

Reklama (7)  9

A PROČ JSOU BARVY NA LÁTKOVÝCH VLOŽKÁCH DŮLEŽITÉ?

Barvy na nás mají silný vliv, ať už si to uvědomujeme nebo ne. 
Můžeme jejich sílu využít ve svůj prospěch. 
To, že barvy mají významný vliv nejen na náš vzhled, ale i na naši psychiku, myšlení, chování, náladu či zdraví je známým faktem, se kterým pracují nejen stylisté, ale i terapeuti, architekti, designéři, marketingoví odborníci a všechny kreativní profese. 
Barvy ovlivňují tělesnou teplotu i tlak, to, zda máte chuť sníst určité jídlo, i to, jestli na vás někdo působí zdravým a svěžím, nebo naopak chorým a unaveným dojmem.
Vhodné barvy oblečení vám pomohou při jakékoli interakci s druhými lidmi. Ať se jedná o obchodní schůzku, důvěryhodný a přístupný dojem při práci s klienty či běžný mezilidský kontakt, ať už vám jde o posílení osobitosti, sympatií či respektu. 

A stejně tak nám barvy látkových vložek pomáhají dodat sebedůvěru, zlepšit náladu a mají obrovský vliv na to, jak naši menstruaci prožíváme. 

A NEJEN BARVY!

Když látková vložka není jen látkovou vložkou, ale stane se i kamarádkou, plyšákem, amuletem, spiklencem a to jen díky tomu, že vypadá jako kočička nebo zajíček, a i když spolehlivě plní vše, co má látková vložka plnit, jako látkovka prostě nevypadá.

Vidím v tom jedinečný aspekt, který nedokáže přinést nic jiného než právě takováto speciální látková vložka.

2   3

Představ si, že tvoje dcera svoji menstruaci od začátku přijme bez obav, bez strachu, že díky malé sametové látkové kočičce se bude na svoji menstruaci těšit.

A pokud ti to přijde jako moc silné tvrzení, tak si představ, že ten malý kousek látky ve tvaru medvídka, dokáže to, že tvoje dcera bude látkovky ráda vyměňovat, bude si hrát s výběrem tvarů a přijme svoji menstruaci zdravě, bez jakýchkoliv předsudků.

Bude poslouchat svoje tělo, respektovat svoje pocity a nálady a intuitivně si vybírat látkové vložky tak, aby ji podpořily.

Bude si vybírat látkovku stejně, jako si vybírá tričko nebo jako se rozhoduje, jestli si vlasy zaplete do copu nebo sepne do culíku.

Bez jakýchkoliv negativních pocitů a postojů vůči menstruaci.

No není to úžasné?

Když si vezmu, kolik žen nezačalo svoji menstruaci zrovna vesele.

Slyšela a četla jsem tolik příběhů plných traumat, která se v těch vyprávěních schovávají a ženy si je kolikrát nesou celý život!

Nepřenášejme je dál na své dcery.

My všechny potřebujeme slyšet úplně jiné příběhy, krásné příběhy a díky barevným látkovým vložkám věřím, že je uslyšíme.