Alucha balí ekologicky - kouzlení s balícím papírem, papírovou páskou a jutou

 Snažíš se co nejvíce redukovat odpad? Myslím na tebe!

alucha-balicek-01   alucha-balicek-05

alucha-balicek-02   alucha_razitko_balicek_03

alucha-balicek-04   alucha_razitko_balicek_01

Balíčky pečlivě balím do klasických balicích papírů. Je-li to potřeba, přetáhnu balíček přírodním pevným jutovým provázkem. Obojí můžete vytřídit nebo i zkompostovat. Používám papírovou lepící eko pásku, která je dostatečně pevná a jde snadno a skvěle nalepit i později u tebe doma odlepit. Je recyklovatelná a snadno se na ni píše nebo tiskne tiskátkem. Neobsahuje rozpouštědla a její lepidlo je na bázi přírodního kaučuku.

alucha_razitko_balicek_04   
 

Ani "náplň" balíčku neobsahuje žádné zbytečné plasty. Výrobky označuji papírovými cedulkami, které k jednotlivým kouskům volně přikládám nebo nalepuji.

Možná jsi po rozbalení balíčku byla trošku zklamaná, že ti od Aluchy nepřišel žádný dáreček. Není to proto, že by mi tvoje objednávka neudělala radost, to UDĚLALA! A VELKOU! Hned ti to celé vysvětlím.

V mých začátcích jsi v balíčku mohla malý dáreček najít. Někdy to byl odličovací tamponek, polštářek s levandulí, později starší vydání Pravého domácího časopisu. Dáreček se stal v podstatě součástí každé objednávky. Pak se mi dostala do rukou knížka od Bea Johnson - Domácnost bez odpadu. Během pár dnů jsem ji měla přečtenou a postupně začala doma provádět různé změny v rámci snížení odpadu, který doma máme, vytváříme a domů si nosíme. Najednou jsem všechny ty dárečky, balení zdarma na zkoušku a hračky, které na nás vypadávají z jogurtů začala vidět spíše jako něco, co nepotřebujeme, co je zbytečné a co u nás doma vytváří další zbytečný odpad, jehož likvidaci musíme postupem času řešit. Vím, že spousta z mých zákaznic se ve svých domácnostech snaží o totéž. Z toho důvodu nezasílám nevyžádané dárečky, nad jejichž upotřebením nebo likvidací bys musela přemýšlet. A takto bohužel přijdou zkrátka i ty z vás, kterým by nějaká drobnost navíc udělala radost.

Není všem dnům konec! Třeba časem zavedu možnost zvolit si u objednávky, jestli dáreček chceš nebo naopak nechceš. Budu ráda, když mi do komentáře napíšeš, jaký je tvůj vztah k "dárečkům" a co by tě třeba po rozbalení balíčku potěšilo.

EDIT 2022: Balíčky i po 4 letech balím pořád stejným způsobem, zatím jsem nic lepšího než pevný balicí papír, pásku s lepidlem na bázi kaučuku a jutovým provázkem nenašla. Zato jsem už měla čas vyzkoušet, že jutový provázek je opravdu schopný se po nějaké době plně rozložit. 

Změna nastala u značení zboží, kde jsem přešla na nalepovací cedulky a látkové vložky jsou jednoznačně popsané tak, jak mají, bez rizika, že by cedulky vypadly a pomíchaly se.