POJĎTE S ALUCHOU a PECKOU PODPOŘIT OLIVERKA - sbírka již ukončena

Poprvé jsem se s Peckou virtuálně setkala, když moje kamarádka postla na facebooku jeden její příspěvek. Už nevím, kdy přesně to bylo, ale první co jsem od ní viděla, byly nádherné barevné kabáty a já se zamilovala. Hned jsem začala procházet její stránky a úplně jsem žasla. Tolik barev a ty nádherné folklórní vzory....přesně to, co mám ráda. Tak jsem ji tak po očku začala sledovat a tajně jsem snila, že si jednou koupím nějaký její kousek. Za značkou Pecka stojí talentovaná Vendula Pucharová Kramářová. Jakmile uvidíte něco z její dílny, už si ji nikdy nemůžete s nikým splést! Její vlastní nezaměnitelné vzory a látky nenajdete nikde jinde. Proto i veškeré látkovky z "peckovní kolekce" jsou jedinečné a nikde jinde je nenajdete.

pecka_05pecka_07   

Že mám praštěné nápady jste si už určitě všimli. Tak mě jednou napadlo, jak by asi ty nádherné vzory vypadaly na látkovkách. A už jsem nebyla k zadržení......začala jsem v podstatě bombardovat Vendulu maily s žádostí o zbytky látek z její dílny. Na celé kusy jsem si netroufala, měla jsem pocit, že u zbytků, které jí k ničemu nebudou, budu mít přeci jen větší šanci na úspěch. Kupodivu mě hned neposlala k šípku. Byla velmi ochotná a milá a slíbila, že se po nějakých kouscích podívá. Ale protože toho má hodně, přiznám se bez mučení, že jsem jí psala a psala a nedala pokoj. Mé vlezlé úsilí se vyplatilo a jednoho dne mi přišel malý balíček. Byla jsem natěšená jak o Vánocích a nějakou chvilku jsem kolem něj jen tak chodila a prodlužovala to svoje napětí a zvědavost, co je asi uvnitř. Když jsem balíček rozbalila a přehrabovala jednotlivé kousky, musela jsem vypadat jak při nějakém záchvatu, protože rodina kolem mě nevěřícně chodila a nechápala. Opatrně jsem látky barvu po barvě vyprala spolu s bílou bavlněnou čtvercovou plenkou, abych zjistila, jak jsou na tom s pouštěním barev. Test vyšel dobře. Vzory držely a nebarvily. Vše jsem vysušila a vyžehlila. Uložila jsem hromádku do šuplíku a čekala, až přijde její čas. 

alucha_pecka_01 pecka_04

Jednoho dne jsem konečně vyřezala potřebné kousky tak, abych měla co nejméně zbytků a prostřihů. Možná také znáte ten pocit, kdy raději několikrát měříte a rozmýšlíte, než střihnete do drahé látky. Malé kousky jsem si dokonce odložila stranou, že poprvé vyzkouším denní beránkové vložky sešít ze dvou kusů. Jak to vypadalo? Koukněte na fotky....

alucha_pecka_05   alucha_pecka_06

alucha_pecka_07   alucha_pecka_08

Z pěti kousků se nakonec vydařily jen dva. Na ostatních se mi nepodařilo spoje dvou plátýnek založit nebo schovat tak, aby se netřepily, tak jsem si je tu nechala. Aspoň na mě také něco zbyde.

alucha_pecka_33

Strašně moc chci poděkovat Vendule z Pecky, že mi balíček poslala na zkoušku, jen tak, a vůbec nic za něj nechtěla. Dobré skutky je potřeba posílat zase dál a tak jsem něco vymyslela. Napadlo mě, že naši finanční pomoc by si zasloužil malý Oliver, který se teď ocitl ve velmi složité situaci. Potřebuje našetřit obrovskou sumu peněz na lék, který by mu mohl změnit život, a protože tento lék musí být aplikován do jeho dvou let, čas se mu strašně rychle krátí. Navíc včera jsem u něj na profilu četla informaci, že mu z toho krátkého času ještě hodně ukrojili. Celkovou situaci mu hodně zhoršila současná koronavirová situace. Proto bych ráda poslala 10% z ceny "peckovních látkovek" právě na jeho transparentní účet :

1117771700/5500

Bude to taková naše společná pomoc od Aluchy, Pecky a vás všech, které si z této "peckovní kolekce" něco zakoupíte. Není to sice mnoho, spočítala jsem to na 890,-, ale věřím, že každá troška se počítá. Navíc tu mám jednu obrovskou Meganku "klenotku" se zvířátky, do které jsem zašila granátky a chci vás pozvat na své stránky k aukci, jejíž celý výtěžek pošlu opět na transparentní účet. Snad to Oliverkovi aspoň trochu pomůže a podaří se mu vybrat částku, kterou potřebuje, včas. 

alucha_pecka_48

A chcete navnadit co v kolekci najdete? Tady je pár fotek. Přikládám také fotky z profilu Pecky, abyste viděli, co vše si můžete pořídit, abyste ladili. No jo, trochu vtipkuji.....ale tu krásu vidět musíte. 

pecka_01 pecka_02

alucha_pecka_37   alucha_pecka_39

pecka_03   pecka_06