Co jsem šila zajímavého - Látkovky na podporu Oliverka z autorských látek od Pecky

Poprvé jsem se s Peckou virtuálně setkala, když moje kamarádka postla na facebooku jeden její příspěvek s nádhernými barevnými kabáty a já se zamilovala.

Hned jsem začala procházet její stránky a úplně jsem žasla. Tolik barev a ty nádherné folklórní vzory....přesně to, co mám ráda. Tak jsem ji tak po očku sledovala a tajně snila, že si jednou koupím nějaký její kousek.

Za značkou Pecka stojí talentovaná Vendula Pucharová Kramářová. Jakmile uvidíte něco z její dílny, už si ji nikdy nemůžete s nikým splést! Její vlastní nezaměnitelné vzory a látky nenajdete nikde jinde. Proto i veškeré látkovky z "peckovní kolekce" byly jedinečné a nikde jinde je nebylo možné zakoupit.

pecka_05   pecka_07   

Tak mě jednou napadlo, jak by asi ty nádherné vzory vypadaly na látkových vložkách? A už jsem nebyla k zadržení. Napsala jsem Vendule mail s žádostí o zbytky látek z její dílny. Na celé kusy jsem si netroufala, měla jsem pocit, že u zbytků, které jí k ničemu nebudou, budu mít přeci jen větší šanci na úspěch. Kupodivu mě hned neposlala k šípku. Byla velmi ochotná a milá a slíbila, že se po nějakých kouscích podívá. Ale protože toho má hodně, přiznám se bez mučení, že jsem jí psala a psala a nedala pokoj.

Jednoho dne mi přišel malý balíček. Byla jsem natěšená jak o Vánocích a nějakou chvilku jsem kolem něj jen tak chodila a prodlužovala to svoje napětí a zvědavost, co je asi uvnitř. Když jsem balíček rozbalila a přehrabovala jednotlivé kousky, musela jsem vypadat jak při nějakém záchvatu, protože rodina kolem mě nevěřícně chodila a nechápala. Opatrně jsem látky barvu po barvě vyprala spolu s bílou bavlněnou čtvercovou plenkou, abych zjistila, jak jsou na tom s pouštěním barev. Test vyšel dobře. Vzory držely a nebarvily. Vše jsem vysušila a vyžehlila. Uložila jsem hromádku do šuplíku a čekala, až přijde její čas. 

alucha_pecka_01 pecka_04

Jednoho dne jsem konečně vyřezala potřebné kousky tak, abych měla co nejméně zbytků a prostřihů. Možná také znáš ten pocit, kdy raději několikrát měříš a rozmýšlíš, než střihneš do drahé látky. Malé kousky jsem si dokonce odložila stranou, že poprvé vyzkouším denní beránkové vložky sešít ze dvou kusů. Jak to vypadalo? Koukni na fotky.

alucha_pecka_05   alucha_pecka_06

alucha_pecka_07   alucha_pecka_08

Z pěti kousků se nakonec vydařily jen dva. Na ostatních se mi nepodařilo spoje dvou plátýnek založit nebo schovat tak, aby se netřepily, tak jsem si je tu nechala a obdarovala kamarádky. 

alucha_pecka_33

Strašně moc chci poděkovat Vendule z Pecky, že mi balíček poslala na zkoušku, jen tak, a vůbec nic za něj nechtěla. Dobré skutky je potřeba posílat zase dál a tak jsem něco vymyslela.

Napadlo mě, že naši finanční pomoc by si zasloužil malý Oliver, který se ocitl ve velmi složité situaci. Potřeboval našetřit obrovskou sumu peněz na lék, který by mu mohl změnit život, a protože tento lék musel být aplikován do jeho dvou let, čas se mu strašně rychle krátil. Celkovou situaci mu hodně zhoršila koronavirová situace. Proto bylo 10% z ceny "peckovních látkovek" posláno právě na jeho transparentní účet.

alucha_pecka_48

A chceš vidět co v kolekci bylo? Tady je pár fotek. Přikládám také fotky z profilu Pecky, abys viděla, co vše sis mohla pořídit, abys ladila. No jo, trochu vtipkuji.....ale tu krásu vidět musíš. 

pecka_01   pecka_02

alucha_pecka_37   alucha_pecka_39

pecka_03   pecka_06

2022 © Alena Hradilová