ALUCHA DO NAHA aneb Jak jde byznys

Znáš přísloví "Po bitvě je každý generálem?"

Se mnou se můžeš bitvy přímo účastnit!

O zdraví ani život se bát nemusíš, jen to celé budeš z bezpečné vzdálenosti pozorovat!

alucha_do_naha

Alucha je tu se mnou již od roku 2016. Hned v lednu jsem si založila živnostenský list a pustila se do něčeho, co tu v podstatě bylo jen velmi okrajově - látkových vložek. Chtěla jsem šít ty nejkrásnější a nejlepší látkovky v česku! O podnikání jsem nevěděla zhola nic. O šití v podstatě taky ne. Založila jsem si profil na Fleru a taky facebookovou skupinu Látkové vložky a začala budovat komunitu žen, kterým se látkovky zalíbily stejně tak, jako mně. Postupně se utvořila docela velká parta uživatelek i tvůrců a ženské látkování začalo vzkvétat :-)

A teď musí přijít nějaká zápletka, aby to nebyla jen pohádka se šťastným koncem. 

Někdy v roce 2021 přišla krize. Možná to bylo spojené s covidem a možná na to mělo vliv že na trh vtrhly menstruační kalhotky. Prostě, shodou všech možných a nemožných okolností začalo mé podnikání upadat. No, ono vlastně několikrát padlo v podstatě na hubu a já s ním. Dva roky jsem sebe i podnikání několikrát křísila, protože jsem si myslela, že právě teď musí přijít ta chvíle, kdy si ženy uvědomí, že ekologický výrobek, který je pohodlný, zdravý a šetří peněženku, má smysl.

Jenže k uvědomění nedošlo, což mělo za následek konec pro hodně malých (ale i velkých) výrobců eko-produktů a ke konci to spělo i u mně. 

Už jsem nevěděla z které do které. Před prázdninami jsem se pokusila vyprodat našité kousky a dala jsem si dva měsíce oraz. Rozmontovala jsem šicí stroj, hodně odpočívala, přečetla spoustu zajímavých knížek o životě a seskládala si obraz, jak by ten můj osobní život měl vypadat dál.

Jenže jsem bojovnice. A látkové vložky miluju pořád! Takže si tu celou oživovací cestu projdu klidně znovu a navíc se s vámi budu na konci každého měsíce dělit o "své posuny nebo propady".

Teď ještě nevím, jestli se mi podaří značku látkových vložek Alucha zachránit. Budu pro to dělat maximum, tak jako jsem dělala do teď. Některé svoje dřívější chyby napravím a spoustu nových zase udělám. Ale tak to na té naší nejen podnikatelské, ale i životní cestě má být :-)

Pokud jsi zvědavý/á, jak takové malé české podnikání nepodnikání jedné ženy vypadá, zajímají tě zákulisní informace, fakta bez přikrášlení, a dost možná i nějaká čísla, vyplň mi jméno a mail do formuláře a jí ti na konci měsíce pošlu odkaz na nový článek shrnující předcházející měsíc. A vůbec nevadí, když se nepřidáš hned v září 2023, po registraci se dostaneš ke všem článkům a můžeš si je projít pěkně od začátku.