Kokosové mýdlo na praní - vůně máty peprné

Kód: ALCHEMIX04
71 Kč –15 %
mydlo alchemix
71 Kč –15 % 60 Kč / ks
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% kokosové mýdlo na praní je vynikající ekologickou alternativou klasických pracích prostředků. Varianta s vůní máty peprné. Díky dezinfekčním vlastnostem tohoto esenciálního oleje se toto mýdlo hodí pro všechno prádlo kde potřebujeme zminimalizovat bakterie jako  například spodní prádlo nebo funkční prádlo. Má také deodorizační vlastnosti, je tedy obzvláště vhodné na propocené prádlo.      

Hmotnost: 120 g ± 5 % (odchylka je způsobena odparem vody)

NON TOXIC

Mýdlo je 100% z kokosového oleje. To znamená, že má výjimečnou prací schopnost. Mýdlo z kokosového oleje jako jediné pění i ve velice tvrdé vodě – v mořské vodě! (alternativou je pouze neekologické palmojádrové mýdlo nebo mýdlo z oleje babasu)  

Obsahuje glycerin. Ten vzniká jako vedlejší produkt při zmýdelnění a my ho z mýdla na rozdíl od velkovýroby neodstraňujeme. Glycerin je mimo jiné výborné rozpouštědlo a zlepšuje tak prací schopnost našeho mýdla.

Obsahuje citrát sodný, který je účinný změkčovač vody. Váže na sebe ionty vápníku a hořčíku a umožňuje našemu mýdlu lépe prát v tvrdé vodě!   

Použití: Mýdlo můžete použít vcelku na ruční praní, nebo ho nastrouhat na mýdlové vločky.

Mýdlo můžete použít mnoha dalšími způsoby. Například k mytí podlah (dvě polévkové lžíce strouhaného mýdla rozpustíme v 5l horké vody - lze i ve studené ale to trvá déle) nebo k mytí nádobí (postavte naše tuhé mýdlo na mýdelničku rovnou na kuchyňský dřez a používejte houbičku k nanesení mýdla na nádobí)

Použití mýdlových vloček: Nasypte mýdlové vločky přímo do bubnu pračky. Dle znečištění a tvrdosti vody 2-4 PL (20-40 g) mýdla na 4 kg prádla. Možno přidat 2 PL (20 g) prací sody. Vhodné pro bílé i barevné prádlo. Teploty praní: 40-90°C. Naše mýdlo obsahuje změkčovač vody – citrát sodný, ovšem při tvrdé vodě doporučujeme přidat do máchání klasický ocet (3-4 PL na 4 kg prádla, při velice tvrdé vodě i více).

PRACÍ TIPY: Protože klasické mýdlo na praní potřebuje více mechanického pohybu, než je v běžných pračkách, doporučujeme silně znečištěné prádlo, límce a rukávy košil jemně předeprat ručně a až poté dát do pračky. 

Upozornění: Mýdlo má zásadité pH a proto by se nikdy nemělo používat pro praní vlny a hedvábí! 

Složení: 100% sodné kokosové mýdlo, voda, glycerin, citrát sodný, esenciální olej peprmint (menta piperita oil), *limonene, *linalool