Kokosové mýdlo na praní - vůně levandule

Kód: ALCHEMIX02
71 Kč –15 %
mydlo alchemix
71 Kč –15 % 60 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% kokosové mýdlo na praní je vynikající ekologickou alternativou klasických pracích prostředků. Varianta s vůní levandule je oblíbená varianta pro ložní prádlo, pomáhá bojovat proti molu šatnímu    

Hmotnost: 120 g ± 5 % (odchylka je způsobena odparem vody)

NON TOXIC

Mýdlo je 100% z kokosového oleje. To znamená, že má výjimečnou prací schopnost. Mýdlo z kokosového oleje jako jediné pění i ve velice tvrdé vodě – v mořské vodě! (alternativou je pouze neekologické palmojádrové mýdlo nebo mýdlo z oleje babasu)  

Obsahuje glycerin. Ten vzniká jako vedlejší produkt při zmýdelnění a my ho z mýdla na rozdíl od velkovýroby neodstraňujeme. Glycerin je mimo jiné výborné rozpouštědlo a zlepšuje tak prací schopnost našeho mýdla.

Obsahuje citrát sodný, který je účinný změkčovač vody. Váže na sebe ionty vápníku a hořčíku a umožňuje našemu mýdlu lépe prát v tvrdé vodě!   

Použití: Mýdlo můžete použít vcelku na ruční praní, nebo ho nastrouhat na mýdlové vločky.

Mýdlo můžete použít mnoha dalšími způsoby. Například k mytí podlah (dvě polévkové lžíce strouhaného mýdla rozpustíme v 5l horké vody - lze i ve studené ale to trvá déle) nebo k mytí nádobí (postavte naše tuhé mýdlo na mýdelničku rovnou na kuchyňský dřez a používejte houbičku k nanesení mýdla na nádobí)

Použití mýdlových vloček: Nasypte mýdlové vločky přímo do bubnu pračky. Dle znečištění a tvrdosti vody 2-4 PL (20-40 g) mýdla na 4 kg prádla. Možno přidat 2 PL (20 g) prací sody. Vhodné pro bílé i barevné prádlo. Teploty praní: 40-90°C. Naše mýdlo obsahuje změkčovač vody – citrát sodný, ovšem při tvrdé vodě doporučujeme přidat do máchání klasický ocet (3-4 PL na 4 kg prádla, při velice tvrdé vodě i více).

PRACÍ TIPY: Protože klasické mýdlo na praní potřebuje více mechanického pohybu, než je v běžných pračkách, doporučujeme silně znečištěné prádlo, límce a rukávy košil jemně předeprat ručně a až poté dát do pračky. 

Upozornění: Mýdlo má zásadité pH a proto by se nikdy nemělo používat pro praní vlny a hedvábí! 

Složení: 100% sodné kokosové mýdlo, voda, glycerin, citrát sodný, esenciální olej levandule (lavandula angustifolia oil), *limonene, *geraniol, *linalool