Kompostovatelné bio obláčky - denní - 100% nebělená a nebarvená bio bavlna

Kód: 4086/DEN
Denní vložka L
Skladem (3 ks) | 4086/DEN
290 Kč / ks

Detailní popis produktu

Představuji vám to nejčistší provedení, jaké látková vložka může mít. "Obláčky" z české bio bavlny.

Veškeré prošívání je egyptskou bio bavlněnou nití, takže pokud si za X let, až vám doslouží, vzpomenete na to, co vám tu píšu, stačí z křidélek odstřihnout plastovou patentku a cedulku a můžete vložku hodit klidně do kompostu!

A to je pro látkovku fakt pocta! 

Obláčky jsou prodyšné a extra savé látkovky, které vám zajistí potřebný komfort i během poporodního období. Právě v šestinedělí je doporučováno využívat savosti prodyšných vložek, aby případná porodní poranění lépe dýchala a rychleji se hojila. Vysoká savost, kterou obláčky přináší, je způsobena vrstvením materiálu, kterému se říká bio bavlněný beránek. Tento materiál vypadá jako huňatá srst beránka a díky tomu je látkovka více "naducaná". Ale šestinedělí není diskotéka, tak snad nebude vadit, že látkovka není tak diskrétně tenká, jako jiná nepromokavá varianta.

proč si pořídit TYTO látkové vložky

- pro jeji materiálovou čistotu a český původ

- protože šestinedělí v látce je daleko příjemnější

- protože ti budou sloužit klidně 10 let a pak je můžeš zkompostovat. A to jako příznivce ZERO WASTE stylu miluješ!

- protože obláček můžeš použít i jako booster, připnout ji třeba na nepromokavou variantu vložky a zvýšit si tak její savost

- pokud nemáš ráda polyester, tady je ho jen špetička v cedulce (ušiji i bez cedulky)

porovnání mých látkových vložek dle savosti a nepromokavosti

image  Denní vložky ze 3 vrstev bio bavlny bez voděodolné nebo nepromokavé vrstvy

Během šestinedělí bývá zpravidla potřeba látkových vložek vyšší než během menstruace, pro kterou se většinou udává potřebný počet 20 - 25 ks látkových vložek. V šestinedělí je z hygienických důvodů potřeba vložku měnit častěji, doporučuje se po každé návštěvě toalety. Není nutné nakoupit velké množství obláčků (i když je pak můžeš využívat i během běžné menstruace), stejně dobře ti poslouží tvoje stávající látkové vložky. Pokud se přeci jen chceš rozmazlit a udělat si obláčkovou sadu, připravila jsem ti nabídku 3 denních a 2 nočních obláčků za zvýhodněnou cenu.

MATERIÁL

Dotyková vrstva (směrem k tělu) - tvoří bio bavlněný beránek (100% nebělená a nebarvená biobavlna - 310g / m2- certifikace GOTS). Beránek je načechraná (proto ten název podle srsti beránka) hodně savá, na omak příjemná, nemačkavá a bezúdržbová bio bavlněná látka, vyrobená v ČR.

Vnitřní část je složená z bavlněného plátna a savých vrstev bio bavlněného beránka.

Bavlněné plátýnko (100% nebělená bavlna - 140g/m2) je po celé ploše látkové vložky. Tato vrstva slouží jako zpevňující a zároveň i savá. Plátýnko má přibližně 1/3 savosti beránka (zjištěno osobním domácím testováním). Bavlněné plátno které používám pochází z udržitelnějších zdrojů. To znamená, že je buď recyklované nebo pěstované za použití menšího množství vody, menšího množství průmyslových hnojiv a pesticidů, zatímco farmáři mají větší zisk díky příznivé marži.

Dále je uprostřed denní vložky našitá 1 savá vrstva bio bavlněného beránka (100% nebělená a nebarvená bio bavlna - 310g/m2 - certifikát GOTS)

Spodní vrstvu (s cedulkou, patřící směrem do spodního prádla) - tvoří bio bavlněný beránek (100% nebělená a nebarvená biobavlna - 310g / m2- certifikace GOTS). Beránek je načechraná (proto ten název podle srsti beránka) hodně savá, na omak příjemná, nemačkavá a bezúdržbová bio bavlněná látka

Prošívání je bio bavlněnou nití

Zapínat lze dle potřeby na první nebo druhou patentku, čímž se reguluje šířka zapnuté vložky. Ochranu spodního prádla poté zajišťují křidélka, která se kolem spodního prádla zapínají na plastový patentek

Návrh_bez_názvu__24_-removebg-preview

 

CEDULKA 

Doplňkové parametry

Kategorie: Poporodní vložky
Délka látkovky s tolerancí ± 0,5 cm: 23 cm
Šířka po zapnutí s tolerancí ± 0,5 cm: 6 nebo 7 cm
Obsahuje minerály granátu: Ne
Dotyková strana z BIO bavlny: Ano