Kokosové mýdlo na praní - bez vůně

 
 

100% kokosové mýdlo na praní je vynikající ekologickou alternativou klasických pracích prostředků. Varianta bez vůně je vhodná i pro osoby citlivé na různé esenciální oleje nebo parfémy. Naše mýdlo obsahuje změkčovač vody – citrát sodný, proto je vhodné i na praní v tvrdé vodě. 

Hmotnost: 120 g ± 5 % (odchylka je způsobena odparem vody)

NON TOXIC

Dostupnost Skladem (2 ks)
55 Kč / ks    
Značka Alchemix laboratory
Kategorie Obchod
 

Použití: Mýdlo můžete použít vcelku na ruční praní, nebo ho nastrouhat na mýdlové vločky.

Použití mýdlových vloček: Nasypte mýdlové vločky přímo do bubnu pračky. Dle znečištění a tvrdosti vody 2-4 PL (20-40 g) mýdla na 4 kg prádla. Možno přidat 2 PL (20 g) prací sody. Vhodné pro bílé i barevné prádlo. Teploty praní: 40-90°C. Naše mýdlo obsahuje změkčovač vody – citrát sodný, ovšem při tvrdé vodě doporučujeme přidat do máchání klasický ocet (3-4 PL na 4 kg prádla, při velice tvrdé vodě i více).

PRACÍ TIPY: Protože klasické mýdlo na praní potřebuje více mechanického pohybu, než je v běžných pračkách, doporučujeme silně znečištěné prádlo, límce a rukávy košil jemně předeprat ručně a až poté dát do pračky. 

Upozornění: Mýdlo má zásadité pH a proto by se nikdy nemělo používat pro praní vlny a hedvábí! 

Snažím se o minimalizaci obalů a odpadů. Pamatujete si, jak naše babičky nakupovaly do použitých pytlíků od mouky a prodavač balil potraviny do novin? Možná se vám tyhle vzpomínky vybaví, až vám ode mně přijde mýdlo zabalené do kousku papíru. Tento výrobek je součástí bezobalového prodeje a papír slouží pouze jako ochrana během přepravy. Při osobním vyzvednutí můžete přijít s vlastním obalem nebo krabičkou

Složení: 100% sodné kokosové mýdlo, voda, glycerin, citrát sodný