Šití na míru - látkovky s voděodolným vzorovaným fleecem (100% polyester)

 
 
od 200 Kč / ks
Značka Alucha
Kategorie E-shop
Zvolte variantu
Délka: Denní / noční vložka P Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 380 Kč / ks
   
Délka: Intimka A - H Dej mi pár dnů na sešití (> 5 ks) 200 Kč / ks
   
Délka: Prodloužená intimka I - J Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 240 Kč / ks
   
Délka: Denní vložka I - L Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 300 Kč / ks
   
Délka: Noční vložka Q - R Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 470 Kč / ks
   
Délka: Noční vložka extra S Dej mi pár dnů na sešití (3 ks) 580 Kč / ks
   
Délka: Mega dlouhá Meganka T Dej mi pár dnů na sešití (2 ks) 730 Kč / ks
   
Délka: Zvířátka M - O Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 450 Kč / ks
   
Délka: Klenotková intimka A - H Dej mi pár dnů na sešití (> 5 ks) 500 Kč / ks
   
Délka: Klenotková intimka prodloužená I - J Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 540 Kč / ks
   
Délka: Klenotka denní I - L Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 610 Kč / ks
   
Délka: Klenotka denní / noční P Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 710 Kč / ks
   
Délka: Klenotka noční Q - R Dej mi pár dnů na sešití (3 ks) 810 Kč / ks
   
Délka: Klenotka noční extra - S Dej mi pár dnů na sešití (3 ks) 910 Kč / ks
   
Délka: Klenotka mega dlouhá Meganka T Dej mi pár dnů na sešití (2 ks) 1 100 Kč / ks
   
Délka: Klenotková zvířátka M - O Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 770 Kč / ks
   
 

Máš nějaké přání a nenašla jsi v hotových kouscích to co jsi hledala? Pak jsi tu správně. Ráda ti ušiji voděodolnou látkovou vložku nebo klenotku podle tvé představy. Vše dořešíme v mailu. 

Už určitě víŠ, že látkové vložky dělíme dle materiálu spodní vrstvy do 3 kategorií:

1. prodyšné (bavlněné a oboustranné)

2. VODĚODOLNÉ (S FLEECEM):

Látkové vložky s fleecem jsou vhodné pro slabší až běžnou menstruaci, při slabší až střední inkontinenci, jako doplněk k menstruačnímu kalíšku, houbě nebo volné menstruaci. Voděodolný fleece na spodní straně dodá kompromis prodyšnosti a nepromokavosti, látkovka ve spodním prádle spolehlivě drží na svém místě a necestuje.

Tohle je přesně ta vrstva, kterou budeš mít na spodní straně svých látkovek a klenotek. Je to 100% polyesterový fleece se vzorem, který je příjemně tenký a zajišťuje, aby se látkovka ve spodním prádle neposouvala.

3. nepromokavé (s PUL froté)

 

JAKÉ TVARy LÁTKOVÝCH VLOŽEK šiji?

Momentálně šiji celkem 20 tvarů látkových vložek.

Poster s nabídkou 2021 (3)

 

MATERIÁL

Dotyková vrstva (směrem k tělu) jednobarevný bavlněný úplet (95% bavlna, 5% elastan) nebo kojenecký plyš (80%bavlna, 20% polyester). Bavlněný úplet je pružná látka, které zajistí, že látkovky budou opravdu tenké.  Kojenecký plyš je sametová látka, ze které se často šije oblečení pro děti, například dupačky. Navíc obě dvě jsou bezúdržbové, nemačkají se a nemusí se žehlit.

Vnitřní část je složená z bavlněného plátna a savých vrstev bio bavlněného beránka.

Bavlněné plátýnko (100% nebělená bavlna - 140g/m2) je po celé ploše látkové vložky. Tato vrstva slouží jako zpevňující a zároveň i savá. Plátýnko má přibližně 1/3 savosti beránka (zjištěno osobním domácím testováním). Bavlněné plátno které používám pochází z udržitelnějších zdrojů. To znamená, že je buď recyklované nebo pěstované za použití menšího množství vody, menšího množství průmyslových hnojiv a pesticidů, zatímco farmáři mají větší zisk díky příznivé marži.

Dále jsou uprostřed látkovek našité savé vrstvy bio bavlněného beránka (100% nebělená a nebarvená bio bavlna - 310g/m2 - certifikát GOTS). Intimky jsou bez savé vrstvy, u denních vložek najdete 1 a u denních / nočních a nočních vložek najdete 2 savé vrstvy bio bavlněného beránka.

Spodní vrstvu (s cedulkou, patřící směrem do spodního prádla) - VIZ. FOTOGRAFIE  tvoří voděodolný polyesterový fleece (100% polyester - 190g/m2 - certifikát OEKO-TEX® tř. 1).Díky svým schopnostem nepropouštět tekutinu, působí fleece jako bariéra a spolehlivě chrání tvoje spodní prádlo několik hodin před nehodou. 

Na spodní straně vložky je našitá saténová cedulka.

Rozmístění a natočení vzoru se na jednotlivých kouscích liší.

LÁKÁ TĚ VYTVOŘENÍ SADY V JEDNOM VZORU? 

Můžeš se nechat inspirovat kombinacemi, které jsem pro tebe poskládala. Nejlepší je vždy na pár kouscích ozkoušet, jak ti je látkovka příjemná a jak sedí a poté dokoupit ty, které se osvědčí nejlépe. Pokud začínáš a chceš mít jistotu, že tě látkovka nezradí, ale podrží, vybírej raději nepromokavé varianty s PUL froté.

Malá sada látkových vložek pro začátečnici - 5ks: 1 prodyšná intimka (např. B, C, E, H), 1 intimka s fleecem (např. B, C, E, H), 1 denní vložka s fleecem a 1 denní nepromokavá s PUL froté (I nebo L) a 1 noční nepromokavá vložka (P, Q nebo R).

Velká sada látkových vložek pro začátečnici - 10ks: 1 prodyšná intimka bez křidélek s bio bavlněným beránkem ( D nebo F), 2 intimky s fleecem (např. B, C, E, G, H), 1 prodloužená intimka s fleecem (např. I, J), 2 denní vložky s fleecem a 2 denní nepromokavé vložky s PUL froté (I, J, K s fleecem, L), 1 nepromokavá denní/noční vložka s PUL froté (P) a 1 noční nepromokavá vložka (Q nebo R).

Sada k menstruačnímu kalíšku - 6ks: 1 prodyšná intimka a 1 intimka s fleecem (např. B, C, E, G, H), 1 prodloužená intimka s fleecem a 1 prodloužená intimka nepromokavá s PUL froté (I nebo J), 1 denní vložka s fleecem a 1 denní nepromokavá s PUL froté (I nebo L).

Sada denních vložek - 4ks: 1 denní prodyšná s bio bavlněným beránkem (K nebo L), 1 denní s fleecem K, 1 denní s fleecem L a 1 denní nepromokavá s PUL froté L.

Sada pro 1. menstruaci - 5ks: 1 mini intimka s fleecem (B nebo C), 1 klasická intimka s fleecem (E nebo H), 1 nepromokavá prodloužená intimka s PUL froté (I nebo J), 1 nepromokavá kratší denní vložka (I nebo J) a 1 nepromokavá denní vložka L.

Sada intimek pro vaši inkontinenci - 10ks: nejvíc se zákaznicím osvědčily intimky s fleecem. Doporučuji nakombinovat všechny druhy a tvary, např. 3 prodyšné, 5 s fleecem a 2 nepromokavé s PUL froté. Z tvarů doporučuji kombinaci B, C, E, G, H a u těch nepromokavých prodloužené I nebo J. Používáte-li intimky denně, 10ks je optimální množství, abyste si je vždy stačily po pár dnech vyprat a nachystat na další použití.

Poporodní sada - Pokud se rozhodnete pro prodyšné bio bavlněné a kompostovatelné (beránkové) látkové vložky, doporučuji kombinaci 1 prodloužená intimka I, 3 denní vložky L, 2 denní/noční vložky P a 2 noční vložky Q nebo R. Během poporodního období je velká spotřeba látkovek a vůbec není nutné kupovat látkovky určené speciálně pro toto období. Můžete použít i běžné fleecové nebo nepromokavé vložky, které máte doma. Jak jsem řešila poporodní období já, se můžete dočíst na blogu.

Ještě jeden tip na závěr: Pokud je tvoje menstruace opravdu silná, doporučuji na noc vyzkoušet nepromokavou Meganku T

MÁŠ DALŠÍ OTÁZKY?

K uchovávání a přenosu použitých i čistých látkových vložek můžeš použít nepromokavou PUL taštičku.

Pokyny k údržbě najdeš zde.

Informace o certifikaci materiálů ze kterých šiji najdeš v tomto článku .

Pokud potřebuješ poradit podle čeho látkovky vybírat, můžeš si stáhnout video.

Je pro tebe důležité, aby balíčky byly baleny ekologicky? Pokud tě zajímá, jaké balíčky z mé dílny odcházejí, přečti si "Příběh balíčku".

Máš-li další otázky, pravděpodobně na ně najdeš odpověď v rubrice VŠE O LÁTKOVÝCH VLOŽKÁCH. Pokud jsi nenašla co jsi hledala, můžeš se mě přímo zeptat na emailu alucha@alucha.cz

CEDULKA