Šití na míru "Lentilky" - bavlněný samet / microfleece

 
od 190 Kč / ks
Značka Alucha
Kategorie E-shop
Zvolte variantu
Délka: M - kočička Dej mi pár dnů na sešití (1 ks) 420 Kč / ks
   
Délka: N - medvěd Dej mi pár dnů na sešití (2 ks) 420 Kč / ks
   
Délka: O - zajíc Dej mi pár dnů na sešití (2 ks) 420 Kč / ks
   
Délka: P - denní / noční Dej mi pár dnů na sešití (1 ks) 370 Kč / ks
   
Délka: Q - noční s úzkou zadní částí Dej mi pár dnů na sešití (2 ks) 450 Kč / ks
   
Délka: R - noční s rozšířenou zadní částí Dej mi pár dnů na sešití (2 ks) 450 Kč / ks
   
Délka: S - noční extra dlouhá Dej mi pár dnů na sešití (1 ks) 550 Kč / ks
   
Délka: T - noční mega dlouhá Meganka Dej mi pár dnů na sešití (1 ks) 690 Kč / ks
   
Délka: L - Denní vložka Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 290 Kč / ks
   
Délka: I, J - prodloužená intimka Dej mi pár dnů na sešití (5 ks) 230 Kč / ks
   
Délka: I, J - kratší denní vložka Dej mi pár dnů na sešití (3 ks) 290 Kč / ks
   
Délka: D, F - intimka bez křidélek Dej mi pár dnů na sešití (3 ks) 190 Kč / ks
   
Délka: A, B, C, E, G, H - intimka Dej mi pár dnů na sešití (4 ks) 190 Kč / ks
   
 

Látkové vložky dělíme dle materiálu spodní vrstvy do 3 kategorií:

1. prodyšné (bavlněné a oboustranné)

2. voděodolné (s fleecem)

3. nepromokavé (s PUL froté)

Z této látky ti ráda ušiji látkové vložky s voděodolným fleecem. Stačí si vybrat tvar a do poznámky mi napsat barvu zvoleného kojeneckého plyše. Vše společně mailově dořešíme.

Látkové vložky s fleecem jsou vhodné pro slabší až běžnou menstruaci, při slabší až střední inkontinenci, jako doplněk k menstruačnímu kalíšku, houbě nebo volné menstruaci. Voděodolný fleece na spodní straně dodá kompromis prodyšnosti a nepromokavosti, látkovka ve spodním prádle spolehlivě drží na svém místě a necestuje 

JAKÝ TVAR TI UŠIJI?

Můžeš si vybrat jakýkoliv tvar, který mám momentálně v nabídce. V tabulce najdeš vyobrazený tvar a pod tabulkou rozměry jednotlivých variant

POROVNÁNÍ SAVOSTI A NEPROMOKAVOSTI LÁTKOVEK S FLEECEM

  Intimka se spodní voděodolnou fleecovou vrstvou

  Denní vložka se spodní voděodolnou fleecovou vrstvou 

image  Denní/noční a noční vložky s voděodolnou fleecovou vrstvou 

image  Noční extra dlouhá vložka s voděodolnou fleecovou vrstvou 

MATERIÁL

Dotyková vrstva (směrem k tělu) - VIZ.FOTO jednobarevný kojenecký plyš = bavlněný samet (80% bavlna, 20% polyesteru - 250g/m2 - certifikát OEKO-TEX® tř. 1). Sametová látka, ze které se často šije oblečení pro děti, například dupačky.

Vnitřní část je složená z bavlněného plátna a savých vrstev bio bavlněného beránka. 

Bavlněné plátýnko (100% nebělená bavlna - 140g/m2) je po celé ploše látkové vložky. Tato vrstva slouží jako zpevňující a zároveň i savá. Plátýnko má přibližně 1/3 savosti beránka (zjištěno osobním domácím testováním). Bavlněné plátno které používám pochází z udržitelnějších zdrojů. To znamená, že je buď recyklované nebo pěstované za použití menšího množství vody, menšího množství průmyslových hnojiv a pesticidů, zatímco farmáři mají větší zisk díky příznivé marži.

Dále jsou uprostřed našité savé vrstvy bio bavlněného beránka (100% nebělená a nebarvená bio bavlna - 310g/m2 - certifikát GOTS). Intimky jsou bez savé vrstvy, u denních vložek najdeš 1 a u denních / nočních a nočních vložek najdeš 2 savé vrstvy bio bavlněného beránka.

Spodní vrstvu (s cedulkou, patřící směrem do spodního prádla) tvoří bílý voděodolný microfleece s barevnými puntíky - lentilkami. (100% polyester - 190g/m2 - certifikát OEKO-TEX® tř. 1). Díky svým schopnostem nepropouštět tekutinu, působí fleece jako bariéra a spolehlivě chrání tvoje spodní prádlo několik hodin před nehodou. Tenký fleece si nechávám vyrábět přímo na míru, díky snížené gramáži je opravdu tenký a nepřidává látkovce na tloušťce.

Na spodní straně vložky je našitá saténová cedulka

Rozmístění vzoru se na jednotlivých kouscích liší

LÁKÁ TĚ VYTVOŘENÍ SADY V JEDNOM VZORU? 

Můžeš se nechat inspirovat kombinacemi, které jsem pro tebe poskládala. Nejlepší je vždy na pár kouscích ozkoušet, jak ti je látkovka příjemná a jak sedí a poté dokoupit ty, které se osvědčí nejlépe. Pokud začínáš a chceš mít jistotu, že tě látkovka nezradí, ale podrží, vybírej raději nepromokavé varianty s PUL froté.

Malá sada látkových vložek pro začátečnici - 5ks: 1 prodyšná intimka (např. B, C, E, H), 1 intimka s fleecem (např. B, C, E, H), 1 denní vložka s fleecem a 1 denní nepromokavá s PUL froté (I nebo L) a 1 noční nepromokavá vložka (P, Q nebo R).

Velká sada látkových vložek pro začátečnici - 10ks: 1 prodyšná intimka bez křidélek s bio bavlněným beránkem ( D nebo F), 2 intimky s fleecem (např. B, C, E, G, H), 1 prodloužená intimka s fleecem (např. I, J), 2 denní vložky s fleecem a 2 denní nepromokavé vložky s PUL froté (I, J, K s fleecem, L), 1 nepromokavá denní/noční vložka s PUL froté (P) a 1 noční nepromokavá vložka (Q nebo R).

Sada k menstruačnímu kalíšku - 6ks: 1 prodyšná intimka a 1 intimka s fleecem (např. B, C, E, G, H), 1 prodloužená intimka s fleecem a 1 prodloužená intimka nepromokavá s PUL froté (I nebo J), 1 denní vložka s fleecem a 1 denní nepromokavá s PUL froté (I nebo L).

Sada denních vložek - 4ks: 1 denní prodyšná s bio bavlněným beránkem (K nebo L), 1 denní s fleecem K, 1 denní s fleecem L a 1 denní nepromokavá s PUL froté L.

Sada pro 1. menstruaci - 5ks: 1 mini intimka s fleecem (B nebo C), 1 klasická intimka s fleecem (E nebo H), 1 nepromokavá prodloužená intimka s PUL froté (I nebo J), 1 nepromokavá kratší denní vložka (I nebo J) a 1 nepromokavá denní vložka L.

Sada intimek pro inkontinenci - 10ks: nejvíc se zákaznicím osvědčily intimky s fleecem. Doporučuji nakombinovat všechny druhy a tvary, např. 3 prodyšné, 5 s fleecem a 2 nepromokavé s PUL froté. Z tvarů doporučuji kombinaci B, C, E, G, H a u těch nepromokavých prodloužené I nebo J. Používáš-li intimky denně, 10ks je optimální množství, aby sis je vždy stačila po pár dnech vyprat a nachystat na další použití.

Poporodní sada - Pokud se rozhodneš pro prodyšné bio bavlněné a kompostovatelné (beránkové) látkové vložky, doporučuji kombinaci 1 prodloužená intimka I, 3 denní vložky L, 2 denní/noční vložky P a 2 noční vložky Q nebo R. Během poporodního období je velká spotřeba látkovek, ale vůbec není nutné kupovat látkovky určené speciálně pro toto období. Můžeš použít i běžné fleecové nebo nepromokavé vložky, které máš doma. Jak jsem řešila poporodní období já, se můžeš dočíst na blogu.

Ještě jeden tip na závěr: Pokud je tvoje menstruace opravdu silná, doporučuji na noc vyzkoušet nepromokavou Meganku T.

MÁŠ DALŠÍ OTÁZKY?

Vybíráš poprvé a nemůžeš se v široké nabídce zorientovat? Připravila jsem pro tebe video 5 KROKŮ KE SPRÁVNÉMU VÝBĚRU LÁTKOVÉ VLOŽKY.

K uchovávání a přenosu použitých i čistých látkových vložek můžeš použít nepromokavou PUL taštičku.

Pokyny k údržbě najdeš zde a prací prostředky naopak tady.

Je pro tebe důležité, aby balíčky byly baleny ekologicky? Pokud tě zajímá, jaké balíčky z mé dílny odcházejí, přečti si "Příběh balíčku".

Informace o certifikaci materiálů ze kterých šiji najdeš v tomto článku.

Máš-li další otázky, pravděpodobně na ně najdeš odpověď v rubrice VŠE O LÁTKOVÝCH VLOŽKÁCH. Pokud jsi nenašla co jsi hledala, můžeš se mě přímo zeptat na emailu alucha@alucha.cz

CEDULKA