Šití na míru - denní vložka tvar L

 

Hledáš denní vložku, jejíž tvar je léty prověřený a ráda by sis vybrala i její barvu a vzor? Pak jsi tu správně! Denní vložka má základní tvar, který už nosí stovky žen.

VELIKOSTNÍ PARAMETRY

Denní vložka je dlouhá cca 23 cm a v zapnutém stavu široká 6,5 nebo 7,5 cm.

Rozměry se mohou od výsledného objednaného kousku lišit +- 0,5 cm.

300 Kč / ks
Značka Alucha
Kategorie LÁTKOVÉ VLOŽKY / Denní, noční i poporodní
Zvolte variantu
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněná teplákovina s květy jabloní (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněný úplet s jahodami (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněný úplet "Zvířátka v lese" (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněný úplet "Barevné květy" (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (4 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněný úplet "Letní louka" (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněný úplet "Kitice květů" (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněná teplákovina "Duhová" (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněný úplet "Divoké květy" (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněný úplet "Něžná louka" (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
Šití na míru - denní vložka tvar L Velikost: Bavlněný úplet "Ovoce" (95% bavlna, 5% elastan) Ušiji na přání (max. do 14 dnů) (5 ks) 300 Kč / ks
   
 

Už určitě víŠ, že látkové vložky A INTIMKY dělíme dle materiálu spodní vrstvy do 3 kategorií:

1. prodyšné (bavlněné a oboustranné):

Látkové vložky prodyšné jsou vhodné pro slabší menstruaci, při slabší inkontinenci, jako doplněk k menstruačnímu kalíšku, houbě nebo volné menstruaci. Je to nejprodyšnější varianta, můžeš si vybrat, kterou ze stran budeš nosit jako dotykovou, látkovka je oboustranná. Denní vložky jsou díky své prodyšnosti doporučované i po porodu, během šestinedělí.

2-1

2. voděodolné (s fleecem):

Látkové vložky s fleecem jsou vhodné pro slabší až běžnou menstruaci, při slabší až střední inkontinenci, jako doplněk k menstruačnímu kalíšku, houbě nebo volné menstruaci. Voděodolný fleece na spodní straně dodá kompromis prodyšnosti a nepromokavosti, látkovka ve spodním prádle spolehlivě drží na svém místě a necestuje.

3-1

Momentálně mám dostupné barvy polyesterového fleecu (100% polyester) - černá, fialová, červená, růžová, cihlová, fuchsiová, bílá

3. nepromokavé (s PUL froté):

Látkové vložky s PUL froté jsou vhodné pro silnou menstruaci a inkontinenci, jako doplněk k menstruačnímu kalíšku, houbě nebo volné menstruaci. Tyto látkovky ti během tvých dnů dodají potřebnou jistotu, protože jsou nepromokavé. Díky smyčkám froté (na spodní straně vložky) drží ve spodním prádle na místě a necestují, navíc jsou opravdu tenké a budou tedy pod oblečením dostatečně diskrétní.

4-1

PUL froté, to je ta čistě bílá látka vlevo na fotce. Je to tenký nepromokavý materiál, který nepřidává výsledné látkovce na tloušťce, ale zajistí nejvyšší spolehlivost - nepromokavost. Navíc díky kličkám froté drží látkovku na svém místě.

alucha_bio bavlna_26

 

MATERIÁL

Dotyková vrstva (směrem k tělu) - VIZ. FOTOGRAFIE  bavlněný úplet nebo bavlněná teplákovina se vzorem. Tyto látky jsou pružné a zajistí, že látkovky budou opravdu tenké. Navíc jsou bezúdržbové, nemačkají se a nemusí se žehlit.

Vnitřní část je složená z bavlněného plátna a savých vrstev bio bavlněného beránka.

Bavlněné plátýnko (100% nebělená bavlna - 140g/m2) je po celé ploše látkové vložky. Tato vrstva slouží jako zpevňující a zároveň i savá. Plátýnko má přibližně 1/3 savosti beránka (zjištěno osobním domácím testováním). Bavlněné plátno které používám pochází z udržitelnějších zdrojů. To znamená, že je buď recyklované nebo pěstované za použití menšího množství vody, menšího množství průmyslových hnojiv a pesticidů, zatímco farmáři mají větší zisk díky příznivé marži.

Dále je uprostřed látkovek našitá 1 savá vrstva bio bavlněného beránka (100% nebělená a nebarvená bio bavlna - 310g/m2 - certifikát GOTS).

Spodní vrstvu (s cedulkou, patřící směrem do spodního prádla) tvoří buď bavlna / bio bavlna, barevný voděodolný polyesterový fleece (100% polyester - 190g/m2 - certifikát OEKO-TEX® tř. 1) nebo bílé nepromokavé PUL froté (100% bavlna + PU zátěr - certifikace OEKO-TEX® tř. 1) a ty si můžeš vybrat.

Na spodní straně vložky je našitá saténová cedulka.

Rozmístění a natočení vzoru se na jednotlivých kouscích liší.

 

LÁKÁ TĚ VYTVOŘENÍ SADY V JEDNOM VZORU? 

Můžeš se nechat inspirovat kombinacemi, které jsem pro tebe poskládala. Nejlepší je vždy na pár kouscích ozkoušet, jak ti je látkovka příjemná a jak sedí a poté dokoupit ty, které se osvědčí nejlépe. Pokud začínáš a chceš mít jistotu, že tě látkovka nezradí, ale podrží, vybírej raději nepromokavé varianty s PUL froté.

Malá sada látkových vložek pro začátečnici - 5ks: 1 prodyšná intimka (např. B, C, E, H), 1 intimka s fleecem (např. B, C, E, H), 1 denní vložka s fleecem a 1 denní nepromokavá s PUL froté (I nebo L) a 1 noční nepromokavá vložka (P, Q nebo R).

Velká sada látkových vložek pro začátečnici - 10ks: 1 prodyšná intimka bez křidélek s bio bavlněným beránkem ( D nebo F), 2 intimky s fleecem (např. B, C, E, G, H), 1 prodloužená intimka s fleecem (např. I, J), 2 denní vložky s fleecem a 2 denní nepromokavé vložky s PUL froté (I, J, K s fleecem, L), 1 nepromokavá denní/noční vložka s PUL froté (P) a 1 noční nepromokavá vložka (Q nebo R).

Sada k menstruačnímu kalíšku - 6ks: 1 prodyšná intimka a 1 intimka s fleecem (např. B, C, E, G, H), 1 prodloužená intimka s fleecem a 1 prodloužená intimka nepromokavá s PUL froté (I nebo J), 1 denní vložka s fleecem a 1 denní nepromokavá s PUL froté (I nebo L).

Sada denních vložek - 4ks: 1 denní prodyšná s bio bavlněným beránkem (K nebo L), 1 denní s fleecem K, 1 denní s fleecem L a 1 denní nepromokavá s PUL froté L.

Sada pro 1. menstruaci - 5ks: 1 mini intimka s fleecem (B nebo C), 1 klasická intimka s fleecem (E nebo H), 1 nepromokavá prodloužená intimka s PUL froté (I nebo J), 1 nepromokavá kratší denní vložka (I nebo J) a 1 nepromokavá denní vložka L.

Sada intimek pro vaši inkontinenci - 10ks: nejvíc se zákaznicím osvědčily intimky s fleecem. Doporučuji nakombinovat všechny druhy a tvary, např. 3 prodyšné, 5 s fleecem a 2 nepromokavé s PUL froté. Z tvarů doporučuji kombinaci B, C, E, G, H a u těch nepromokavých prodloužené I nebo J. Používáte-li intimky denně, 10ks je optimální množství, abyste si je vždy stačily po pár dnech vyprat a nachystat na další použití.

Poporodní sada - Pokud se rozhodnete pro prodyšné bio bavlněné a kompostovatelné (beránkové) látkové vložky, doporučuji kombinaci 1 prodloužená intimka I, 3 denní vložky L, 2 denní/noční vložky P a 2 noční vložky Q nebo R. Během poporodního období je velká spotřeba látkovek a vůbec není nutné kupovat látkovky určené speciálně pro toto období. Můžete použít i běžné fleecové nebo nepromokavé vložky, které máte doma. Jak jsem řešila poporodní období já, se můžete dočíst na blogu.

Ještě jeden tip na závěr: Pokud je tvoje menstruace opravdu silná, doporučuji na noc vyzkoušet nepromokavou Meganku T

MÁŠ DALŠÍ OTÁZKY?

K uchovávání a přenosu použitých i čistých látkových vložek můžeš použít nepromokavou PUL taštičku.

Pokyny k údržbě najdeš zde.

Informace o certifikaci materiálů ze kterých šiji najdeš v tomto článku .

Pokud potřebuješ poradit podle čeho látkovky vybírat, můžeš si stáhnout video.

Je pro tebe důležité, aby balíčky byly baleny ekologicky? Pokud tě zajímá, jaké balíčky z mé dílny odcházejí, přečti si "Příběh balíčku".

Máš-li další otázky, pravděpodobně na ně najdeš odpověď v rubrice VŠE O LÁTKOVÝCH VLOŽKÁCH. Pokud jsi nenašla co jsi hledala, můžeš se mě přímo zeptat na emailu alucha@alucha.cz

CEDULKA