Bio bavlněné denní látkové vložky "Bio beránek nebo bio froté"

Neohodnoceno
 
Tip
  • 1 z 4
 

4-1

Nepromokavé denní látkové vložky se spodní PUL froté vrstvou.

290 Kč / ks
Značka Alucha
Kategorie LÁTKOVÉ VLOŽKY / Denní, noční i poporodní
Zvolte variantu
Bio bavlněné, nepromokavé a poporodní denní látkové vložky Alucha Délka: Denní vložka - varianta A - bio bavlněný beránek Skladem (1 ks) 290 Kč / ks
   
Bio bavlněné, nepromokavé a poporodní denní látkové vložky Alucha Délka: Denní vložka - varianta B - Bio bavlněné froté Dej mi pár dnů na sešití (1 ks) 290 Kč / ks
   
 

Kombinace nepromokavosti a zvýšené savosti dotykové vrstvy. Tyto denní vložky mají dotykovou stranu z bio bavlny v podobě "beránka" nebo froté a veškeré prošití je nití z egyptské bio bavlny. Pokud jsi citlivá byť na minimální množství polyesteru, tato látkovka se ti bude líbit!

Oceníš ji během běžné i silnější menstruace a v poporodním období na pochůzky mimo dům, kdy budeš potřebovat savou a co nejpřírodnější vložku, ale zároveň nepromokavou spolehlivou variantu.

Denní vložka (tvar L) je dlouhá cca 23 cm a v zapnutém stavu široká 6 nebo 7 cm

Tolerance délky a šířky je +- 0,5 cm. Zapínat lze dle potřeby na první nebo druhou patentku, čímž se reguluje šířka zapnuté vložky. Ochranu spodního prádla poté zajišťují křidélka, která se kolem spodního prádla zapínají na plastový patentek.

proč si pořídit TYTO látkové vložky?

Denní látkové vložky mají, jako všechny látkovky šité otáčenou metodou, tenký neškrábavý okraj bez zbytečného prošívání. Látkovky jsou z bio bavlny v kombinaci s PUL froté, dopřeješ si tak přírodní materiály a zároveň budeš mít jistotu, že tě nezradí savostí, protože jsou nepromokavé. Bavlněné plátno, které používám uvnitř látkovky pro zpevnění, pochází z udržitelnějších zdrojů, což znamená, že je buď recyklované nebo pěstované za použití menšího množství vody, menšího množství průmyslových hnojiv a pesticidů, zatímco farmáři mají větší zisk díky příznivé marži. Savé vrstvě ve variantě A se říká "beránek". Savá vrstva ve variantě B je z bio bavlněného froté, vyrobeného v České Republice. Obě savé vrstvy jsou hodně savé, na omak příjemné, nemačkavé a bezúdržbové. Spodní strana je z bílého PUL froté, které není hladké, ale má smyčky, díky kterým vložka drží na místě a necestuje. Plus je prošívání bio bavlněnými nitěmi, které oceníš, pokud ti vadí sebemenší procento polyesteru.

NA CO SI DÁT POZOR?

Pokud budeš látkovky přepírat v ruce, přebytečnou vodu jen lehce vymačkej, látkovkou nekruť, mohla by sis poškodit polyuretanovou impregnaci PUL vrstvy a látkovka by ti začala při nošení prosakovat. 

MATERIÁL:

Dotyková vrstva směrem k tělu - 100 % bio bavlna - Varianta A - bio bavlněný beránek - 310 g/m2 - certifikát GOTS

                                                                                Varianta B - bio bavlněné froté - 290 g/m2

Vnitřní savá část ve středu látkové vložky - 100% nebělená a nebarvená bio bavlna - 310g/m2 - certifikát GOTS

Vnitřní zpevňující vrstva - 100% nebělená bavlna z udržitelnějších zdrojů

Spodní vrstva s cedulkou, patřící směrem do spodního prádla - 100% bavlna + PU (polyuretan) zátěr - certifikace OEKO-TEX® tř. 1

Prošívané nití z egyptské bio bavlny - 100% bio bavlna - certifikát GOTS.

Na spodní straně vložky je našitá saténová cedulka. Rozmístění a natočení vzoru se na jednotlivých kouscích liší.

Informace o údržbě najdeš ZDE.

alucha_latkovevlozky_cedulka

Pokud tě zajímá víc informací ze světa látkových vložek, můžeš sledovat moji FB stánku Alucha - jedinečné látkové vložky nebo se připojit ke mně do skupiny Látkové vložky. Spoustu informací najdeš i u mně na webu nebo na blogu.

Délka 20 - 23 cm
Dotyková strana z BIO bavlny Ano