O látkových vložkách

Látkové vložky (a stejně tak i Klenotky®) šiji na starém šlapacím stroji po babičce, o kterém říkám, že je to můj kamarád a má duši.

Věřím, že tak se do konečného výrobku otiskne ta jedinečná energie která mezi mnou a strojem vzniká a zachová se i tradice ruční výroby, která u dnešních výrobků častokrát chybí.

Takto mi pod rukama vznikají precizně ušité originály, z kvalitních materiálů, v jedinečných tvarech a s jedinečným nábojem, které ti budou sloužit klidně déle než 10 let.

 

Díky šití tzv. otáčenou metodou mají látkové vložky opravdu tenký neškrábavý okraj, který netlačí a ani se po praní netřepí.

To si oblíbily obzvláště ženy citlivé, které na těle nesnesou mohutnější šev, cedulky a overlockové obšívání.

O otáčených látkových vložkách během nošení v podstatě neví.

Nikde nic netlačí, neposouvá se, nešustí ani není cítit.

 

Zapínání látkovek je na plastovou patentku v nejužším místě klínku spodních kalhotek.

Často se můžeš setkat s tím, že má látková vložka na jednom křidélku patentky dvě, to si pak při zapínání můžeš zvolit šířku zapnutí podle toho, jak ti právě vyhovuje.

 

Z čeho se skládá látková vložka a Klenotka®?

Liší se jen v jedné zásadní maličkosti.

Klenotka® je doplněná o malé granátky, které jsou pevně zašité uvnitř savé vrstvy vložky.

 

Provozní info     Provozní info (1)

 

Látkové vložky a Klenotky® dělíme do 3 kategorií, podle toho, jakou mají nepromokavost spodní vrstvy:

PRODYŠNÉ 

VODĚODOLNÉ s fleecem

- NEPROMOKAVÉ s PUL froté.

Vybírej podle síly své menstruace.

Při slabší menstruaci prodyšné látkovky, při běžné menstruaci využiješ všechny typy, ale nejvíce asi voděodolné, při silné pak sáhni po těch nepromokavých s PUL froté.

Mimo menstruaci oceníš prodyšné a fleecové intimky, které ti během dne zajistí pocit čistoty.

 

Pro jednodušší orientaci najdeš v e-shopu u každého názvu srdíčka, které značí savost jednotlivých látkovek.

Prodyšné intimky mají srdíčko jedno ♥♡♡♡♡♡, naopak nepromokavé noční extra dlouhé vložky a meganky jich mají šest ♥♥♥♥♥♥.

 

3 (2)

 

Kolik kusů látkových vložek je potřeba?

Pokud si zvolíš látkové vložky jako hlavní hygienickou pomůcku pro období menstruace, vystačíš si průměrně s 20 - 25 ks, které ti budou sloužit přibližně 6 - 10 let. 

Cena látkovací výbavy se ti vrátí již za tři - čtyři roky používání (dle výše počáteční investice).

Látkové vložky si výborně rozumí i s menstruačním kalíškem nebo houbičkou a jsou výbornou pomůckou při tréninku volné menstruace.

 

Jak se při výběru orientovat a čím začít?

Jsi tu poprvé a ještě nemáš s látkovými vložkami zkušenost?

Pak můžeš začít některou ze Základních zkušebních sad, kde najdeš nejuniverzálnější kombinaci tvarů a materiálů a otestuješ jednotlivé savosti.

Příště tak budeš přesně vědět, po čem se v e-shopu poohlédnout a jen dokoupíš potřebné kousky.

Nebo už jsi rozhodnutá, že chceš látkové vložky a Klenotky® používat, chceš sadu přímo na míru, ale nemáš čas sbírat informace, pročítat články na blogu a pouštět si jednotlivá videa, aby jsi se dozvěděla co by pro tebe bylo nejlepším řešením?

Pak si můžeš nechat sestavit balíček přímo na míru.

Stačí objednat, vyplnit krátký dotazník na jehož základě ti sestavím nejvhodnější kombinaci látkovek a Klenotek®, poté to spolu při krátkém telefonním nebo online hovoru potvrdíme a pak už se jen můžeš těšit, že u tebe zazvoní pošťák s balíčkem.

 

2 (2)

 

Látkové intimky a vložky narozdíl od těch jednorázových neobsahují umělou parfemaci, zbytky dioxinů, pesticidů ani absorpční gely

Proč je vhodné látkovky používat?

Co je hodně důležité je, že látkové vložky, intimky a Klenotky® mají kladný vliv na tvoje zdraví! Obrovský vliv!

Nejedna uživatelka se díky látkovkám zbavila vleklých gynekologických obtíží, nejčastěji zánětů a kvasinkových a jiných výtoků.

Jsou skvělým pomocníkem i v případě, pokud trpíš inkontinencí nebo silnějším ovulačním výtokem a hodit se ti budou i v poporodním období.

 

Budeš je mít vždy po ruce. 

Už žádné poklusy do drogerie na poslední chvíli.

 

Jak zacházet s použitou látkovou vložkou?

Po použití stačí vložku poskládat do diskrétního balíčku nebo jen přeložit napůl dotykovou stranou dovnitř a uložit do nepromokavé PUL taštičky nebo jiné skladovací nádoby.

4 (2)

Prát celou várku použitých látkových vložek stačí jednou za dva až tři dny.

Nejprve je potřeba zaschlou krev odmočit ve studené vodě, aby pustila, a poté již následuje hlavní praní na 60°C.

Nezapomeň, že látkovky přikládáš k jednomu z nejcitlivějších míst na těle, proto zvol nějaký ekologický prací prostředek šetrný ke tvé pokožce i přírodě.

Podrobněji jsem se o údržbě rozepsala v článku na blogu.

Nedělej si vrásky z toho, že při praní je potřeba elektrická energie a voda, ve skutečnosti je i několik praček během měsíce navíc lepší, než výroba jednorázových pomůcek, které jsou na energii a vodu daleko náročnější, navíc musíš počítat i s energií na jejich likvidaci.

 

životnost látkové vložky je 6 a více let (ani více než 10 let není výjimkou). Na celý život si vystačíš s 80 kousky. až ti po letech bio bavlněné látkovky doslouží, odstřihneš patentky a můžeš je zahodit do ko (4)   životnost látkové vložky je 6 a více let (ani více než 10 let není výjimkou). Na celý život si vystačíš s 80 kousky. až ti po letech bio bavlněné látkovky doslouží, odstřihneš patentky a můžeš je zahodit do ko (5)   životnost látkové vložky je 6 a více let (ani více než 10 let není výjimkou). Na celý život si vystačíš s 80 kousky. až ti po letech bio bavlněné látkovky doslouží, odstřihneš patentky a můžeš je zahodit do ko (6)   životnost látkové vložky je 6 a více let (ani více než 10 let není výjimkou). Na celý život si vystačíš s 80 kousky. až ti po letech bio bavlněné látkovky doslouží, odstřihneš patentky a můžeš je zahodit do ko (7)

2022 © Alena Hradilová

Záznamy nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení