JARNÍ ÚKLID VE SKŘÍNI

04.05.2018

Ta síla jara je neuvěřitelná! Nejdříve mě potrápila jarní alergie, kdy jsem neměla ani trochu energie a jen smrkala a slzela a dýchání se nedá ani nazvat dýcháním. Ale postupně to odchází a najednou se na tu probouzející se přírodu dívám úplně jinak. Je v ní obrovská síla a krása a já mám zase sílu tvořit! Minulý víkend proběhl v Brně první "festival látkových vložek", kde jsem se setkala se stejně zapálenými ženami, které vložky buď šijí nebo nosí :-) 

Naplnilo mě to obrovskou energií a chutí pustit se do dalších změn....

První novinkou, ke které jsem postupně dospěla, je rozřazení výrobků do produktových řad BASIC, BIO, PURE a RECY. Možná jste si na eshopu všimly, že přibyly další skupinky. Ano, členění látkových vložek se nám rozrůstá :-) Musím se ale přiznat, že díky snaze udělat to celé co nejpřehlednější, mám spíše pocit, že je to takové zmatené. Takže je možné, že jednotlivé kategorie se budou ještě upravovat. Momentálně jsou vložky členěné dle produktových řad, dle materiálu a dle typu.

BASIC - je nejobsáhlejší produktová řada. Najdete tu většinu toho, na co jste u Aluchy zvyklé. Intimky, denní a noční vložky, vložky s fleecem i nepromokavé. Je to taková základní řada, ve které by si každá z vás mohla najít něco, co jí bude vyhovovat. Základní materiály, prošívání polyesterovými nitěmi, prostě klasika.

Další řada BIO také není u Aluchy novinkou. Tato řada si zakládá na používání bio certifikovaných materiálů a prošívání bio bavlněnou nití z egyptské bavlny. Najdete tu vložky prodyšné nebo nepromokavé. Fleece tu nemá místo. V této řadě je 0% polyesteru.

Nová řada PURE je moje "srdcovka". Je to další krok po bio vložkách. Nejčistší řada. Žádný polyester, ale ani elastan! Jen přírodní materiály! Tato řada vznikla z mojí touhy, udělat kompostovatelnou vložku :-) Najdete tu vložky převážně bavlněné, s bio bavlněným beránkem, prošívané bavlněnými nebo hedvábnými nitěmi, s bavlněnou cedulkou. Jediné mínus, které ještě nejsem schopná dořešit, jsou plastové patentky. A proto před zkompostováním je potřeba plastové patentky odstřihnout! I přesto si ale myslím, že je tato řada jedinečná a na našem trhu v podstatě unikátní. Budu se snažit promýšlet co nejvíce typů a variant, aby tato kategorie nezela prázdnotou!

Poslední řada je řada RECY.  Musím se přiznat, že tady jsem strašně zvědavá, co na ni řeknete! Tato řada bude vznikat kombinací materiálů nových, ale také nošených. Je to další krok k zero waste způsobu života, recyklaci a upcyklaci. Určitě to není produktová řada pro každého, ale věřím, že si své nadšence najde. Ne každá z nás se chce podílet na další a další výrobě nových látek a dá třeba přednost něčemu, co se již nevyužívá, ale najde další uplatnění, jako třeba dětské oblečení. Určitě to znáte. Miminko postupně odrůstá a za ním zůstávají hromady a hromady oblečení, které už ani nikdo nechce. Přitom jde o kousky minimálně nošené, z kvalitních materiálů! Já dlouho váhala, jestli se do téhle řady vůbec pouštět. Přiznávám, že za touhle kategorií stojí spíše Jarka, která mi ji nenápadně podstrkovala delší dobu, a která věří, že pro některé z vás to bude to pravé ořechové! 

A kdo že je to ta Jarka? 

Jarka je v podstatě moje pravá ruka! Měla jsem úžasné štěstí, že se naše cesty jednoho dne čirou náhodou protnuly. Začalo to nevinně, zapůjčením našeho nosítka pro Jarčina syna. Od té doby jsme zjistily, že máme spoustu společného a už jsme se od sebe neodtrhly. Když jsem začala přemýšlet, že bych potřebovala výpomoc, byla Jarka první, na koho jsem si vzpomněla. Trochu jsem se bála, aby mě neodmítla! Přeci jen, má toho sama hodně, stará se o dům, zahradu, dvě děti. Peče chleba, zachraňuje slepice a dává jim nový domov, miluje rýpání se v zahradě. Stejně jako mně i ji baví stará řemesla, propadla nošení barefootové obuvi, non toxic způsobu života. Ale hlavně je to skvělá trpělivá máma! Na mě působí její optimismus, dobrá nálada, její energie do života dodává sílu i mně! A její nadšení pro věc mě žene vpřed!

Jsem strašně ráda, že mě Jarka neposlala k šípku a stala se součástí "Aluchy". A to to se mnou nemá vůbec jednoduché! 

Takže milé ženy! Je potřeba probrat staré zásoby a udělat místo na nové kousky! Nové vzory, nové tvary, nové složení....jarní výprodej naší skříně je tu!

Během dvou dnů můžete v našem eshopu nakupovat se slevou. Jak velkou? 

Slevy budou různé! 

Čím méně kousků na skladě, tím větší sleva! 

Prostě, určitě neváhejte a přijďte si doplnit zásoby! 

V eshopu přibyde i nová kategorie "VÝPRODEJ - II. jakost", kde najdete kousky za super ceny! Zjistila jsem totiž, že jsem velký puntičkář :-D Najdete tu kousky s pohledovými "vadami". Třeba obšití, které se moc nepovedlo nebo křivě nalisované patentky či šišatější tvar. Je škoda tyhle funkční kousky úplně odepisovat. Proto jsem jim našla místo v téhle kategorii :-)