O klenotkách®

 

DIAMANT2 KLENOTKY jsou jedinečné látkové vložky, uvnitř kterých jsou pečlivě zašity malé minerály granátů do vnitřní vrstvy. K čemu je to dobré?

“Každý tvor, každá rostlina, má kromě fyzického těla i tělo energetické. My všichni vibrujeme určitou frekvenci, která je měřitelná. Mnoho kvantových fyziků to potvrdí” říká Michaela Hering, která se práci s energiemi zabývá.

granatky

Odjakživa mě to táhne do přírody. Nejlépe je mi v lese. Neumím to sama vysvětlit, ale tu energii rostlin a kamenů cítím a v jejich blízkosti mi je neskutečně dobře. Vzpomínám, že téměř z každého výletu nebo čundru jsem si domů nesla nějaký poklad v podobě šišky nebo šutru. Kolikrát se ty moje poklady docela pronesly. Zatímco kupa štěrku mě nechává úplně imunní, zablácený kamínek někde z pole pro mě může znamenat úplný poklad. ˇUplně cítím, jak mě volá, přitahuje a to jsem v základu hodně pragmaticky založená. Časem jsem ale zjistila, že kolikrát je lepší nechat rozum stranou a dát na svoje pocity.

Možná to máte podobně, sbíráte minerály, které jsou v souladu s vaším astrologickým znamením, kupujete dětem na krk jantarové korálky, aby je nebolely zoubky nebo se jen cítíte bezpečně a klidně, když jsou kamínky ve vaší blízkosti.

Myšlenka zašít malé kamínky do látkové vložky přesto přišla zcela nečekaně.

Vybírala jsem si kamínek do svého avokádového přívěšku na krk a napadlo mě, jestli by nešlo nějaký kamínek používat i ve spojitosti s menstruací a látkovými vložkami. Přemýšlela jsem, který minerál by byl nejvhodnější a hned se mi vybavily malé krvavě rudé kamínky. Takže GRANÁT. Když jsem později zjistila, jaké vlastnosti se pro tento malý červený minerál tradují, bylo rozhodnuto! Tohle spojení prostě patří k sobě.

Dříve lidé věřili, že granát posiluje životní energii, má blahodárný vliv na krevní oběh, pomáhá harmonizovat nízký tlak, zmírňuje krvácení a detoxikuje. Při menstruaci snižuje napětí a tlak v děloze, ulevuje od bolesti a reguluje silnější krvácení a zmírňuje křeče. Podporuje reprodukční cyklus, zvyšuje plodnost a stabilizuje nepravidelný menstruační cyklus. To je docela paráda, co říkáš?

Možná to se svojí menstruací nemáš zrovna lehké. 

DIAMANT2 Zažíváš bolesti a křeče, které tě paralyzují od jakékoliv činnosti?

DIAMANT2 Nebo je tvá menstruace “JEN” nepravidelná?

 DIAMANT2 Nejraději bys těch pár dnů každý měsíc přeskočila a slovo “menstruace” vymazala ze svého života?

Vím jak ti je. S bolestivou a nepravidelnou menstruací jsem bojovala celé dospívání. Pamatuji si, jak jsem jen ležela celý den zkroucená v posteli, držela se za břicho a uklidňovala se tím, že zítra už to bude lepší. S pravidelností jsem každý měsíc sahala do poličky pro pilulku ibuprufenu. Růžová pilulka, která symbolizovala začátek mých měsíčních potíží a jedinou možnou úlevu.

Vlastně ani nevím, kdy přišel ten zlom a bolest při menstruaci z mého života vymizela. 

Časem jsem na svoje tělo začala být vlídnější. Přestala jsem tlačit na výkon a začala více odpočívat. Velký dík v celkové změně patří látkovým vložkám. Díky nim jsem se zbavila nejen opakujících se mykóz a zánětů, ale celkově zlepšila svůj postoj k menstruaci. 

Menstruace bolet nemusí.

Švestkový Štětce Krása Make-up Úvodní Fotka na Facebook

"Alčiny klenotky si nemůžu vynachválit. Já věřím na sílu přírody, kamenů a bylinek. Ale musím říct, že mě klenotky i tak překvapily. Menstruace je "klidná", mírná. Schválně na sobě provádím testování v nejsilnější dny. S obyčejnou látkovkou dobrý, ale s Klenotkou se všitými malinkými českými granátky je to blaho. Nic mě nebolí, jsem klidná a poměrně vyrovnaná, jak jen v této fázi můžu být. Kromě blahodárných účinků na mé tělo musím zmínit i kvalitu práce. Látkovky od Aluchy jsou precizně ušité, bezešvé, nikde netlačí, jsou tak akorát široké, Alča je pořád vyvíjí a vylepšuje, používá kvalitní a příjemné materiály, má hezké motivy. Třešničkou na dortu je ekologické balení a to, že Alucha svoje klenotky šije ekologicky (na starém šlapacím stroji). Musím říct, že od té doby, co používám Alčiny látkovky (a hlavně klenotky!), se na své dny i těším." Monika Boušková

Přemýšlíš, co bys ještě mohla udělat jinak, abys ten pocit klidu také zažila?

Vliv na bezbolestnou menstruaci mohou mít i klenotky. V čem je to kouzlo?

Neexistuje žádná studie, žádný výzkum, nic, o co bych svá tvrzení mohla opřít. Navíc každá jsme na své cestě v jiné fázi a jsme k různým okolnostem různě vnímavé. Jediné, co ti mohu nasdílet, jsou pozitivní reakce od žen, které klenotky vyzkoušely. Ale pokud jsi na stejné vlně a kameny miluješ jako já, určitě ani žádný důkaz nepotřebuješ. 

 

Kopie návrhu Červený Přání Narozeniny Post na Facebook   

Navíc, co můžeš ztratit? 

Tereza Stropnická, která se minerály zabývá a můžeš její práci s minerály sledovat na FB a IG pod jménem Křišťálová komnata, o granátu napsala:

"Granát se od pradávna používal jako ochranný talisman, který pomáhá najít cestu tam, kde žádná zatím ještě není, pomáhá najít řešení u zdánlivě neřešitelných situací. Jeho detoxikační schopnosti fungují jak na emoční a mentální úrovni, tak i na úrovni fyzické. Pomůže vám nelpět na zraňujících emocích, ukáže vám, co si z každé situace vzít pro sebe, aby to vedlo k růstu, a to ostatní nechat odejít. Granát posiluje životní energii, pud sebezáchovy a chuť zdolávat překážky, proto je skvělý při náročných obdobích, které proměňuje ve výzvy, které je množné zvládnout. Má blahodárný vliv na krevní oběh, pomáhá harmonizovat nízký tlak, zmírňuje krvácení a detoxikuje. Při menstruaci snižuje napětí a tlak v děloze, ulevuje od bolesti a reguluje silnější krvácení. Pokud se napojíte na jeho energie, na pomůže vaší fyzické i emoční očistě, která bude probíhat více v souladu a harmonii se sebou i se svým okolím, uzemní vaše energetické pole, což odstraní podrážděnost a přecitlivělost. V granátu je velmi silně zastoupen element ohně, proto jeho nošení pomáhá proti studeným rukám a nohám, zmírňuje bolesti a křeče a pomáhá i při bolestech kloubů a páteře. Podporuje reprodukční cyklus, zvyšuje plodnost a stabilizuje nepravidelný menstruační cyklus."

DIAMANT2 Klenotka je opravdový klenot mezi látkovými vložkami. Je to úplně inovátorské řešení menstruační pomůcky. Najednou už tu není jen pomůcka samotná, ale i pomocník, který rozproudí tvoji ženskou energii. Přinese ti všechny výhody, které látkovky umí poskytnout a díky granátkům ještě malé kouzlo navíc. Bude ti spolehlivě sloužit několik let a věřím, že se s ní budeš cítit naprosto jedinečně. Pokud se snažíš posílit své ženství, zkoumáš svůj cyklus a snažíš se být k sobě jemnější a milejší, pak pro tebe bude klenotka skvělím pomocníkem na tvé cestě k sebepoznání. 

"Klenotky od Aluchy patří přesně k těm pomůckám, které mi dokážou menstruaci zpříjemnit jak po fyzické stránce, tak po té mentální. Velkým krokem ke komfortnější (i zábavnější) menstruaci pro mě byly už první látkové vložky s krásným potiskem, jejichž používání potěšilo mé estetické i ekologické já. Ale klenotky jdou v tomto ohledu ještě dál. Od okamžiku, kdy jsem v ruce držela krásně (a přitom ekologicky) zabalený balíček, přes nádherně barevné, hebké, precizně zpracované vložky, až po první použití, jsem se doslova cítila jako majitelka luxusního, neuvěřitelně příjemného zboží. Upřímně netuším, jak konkrétně je to zařízeno, ale s klenotkami mám pocit, že je má menstruace poklidnější i méně bolestivá. A pokud už se v noci budím, tak s pocitem, že je v tomto ohledu vše zajištěno proti protečení (díky Aluše za meganku!) a ne s nepříjemnými pocity, jak tomu bylo dřív. Také péče o klenotky je velmi jednoduchá a ani po opakovaném použití neztrácí na své efektivitě ani kráse." Tereza Tučková

klenotky ráda volím ve chvíli, kdy se potřebuji víc hýčkat. Od chvíle kdy je znám, nejraději sahám po nich a běžné látkové vložky mi přijdou už tk trochu nuda :-) V klenotkách jsem našla své spojence.

Granát je drobný drahokam. Malý kamínek, rudý jako krev. Jeho barva a místo sběru v České Republice plně koresponduje s mými výrobky a jeho vlastnosti jsou pro použití v látkovkách přímo ideální. Název granátu vznikl z latinského granatum malum - granátové jablko. Možná proto, že připomíná svojí sytě červenou barvou a tvarem zrníčka granátového jablíčka. Granáty jsou pevně propojené s českou historií. V říčních náplavách byl objevován již od pravěku. Jde o kameny získávané klasickým ručním rýžováním od amatérským hledačů z oblasti Vestřev. Používám malá zrníčka tohoto minerálu o rozměrech cca 0,2-0,3 cm. Ale neboj, na velikosti kamínku jeho síla opravdu nezávisí. Věděla jsi, že granátu nevadí kyselé prostředí a že vydrží i teploty vyšší než 1300°C?

Spojením klasického rýžování a šití na šlapacím stroji vznikají pod mýma rukama malé poklady s názvem

DIAMANT2 KLENOTKY

 klenotky

"Musím přiznat, že jsem chvíli zvažovala, jestli se rozepisovat o tak intimním tématu. Ale, proč neudělat něco pro přírodu a energii žen, že... Alena je velmi racionální a technicky vzdělaná žena. Na nějaký magie moc nevěří. Přitom šije látkové vložky na šlapacím stroji, bez použití elektrické energie, do vložek vkládá ručně sbírané české granáty. A ty vložky teda píšou! Jsou krásný. Pohodlný! Jemný! Nekloužou! A já cítím, jak se z nich rozlévá klid, pohoda a jemnost do celého břicha. Doporučuji všem, co chtějí během menstruace jít opravdu do své hloubky, nitra. A tyto magické dny si užít." JanaS.

Vybírám opravdu malé úlomky, abych měla jistotu, že tě nebudou při užívání tlačit. Rukou je uvnitř látkové vložky můžeš nahmatat, ale při běžném nošení opravdu netlačí. To, že právě držíš v ruce klenotku a ne běžnou vložku poznáš na první pohled podle odlišné cedulky, kde ve středu písmene A je místo květu máku symbol diamantu.

Čištění a nabíjení granátů v klenotkách:

Tak jako všechny minerály, které používáme pro energetickou práci, harmonizaci či léčení, i granáty v klenotkách je potřeba pravidelně čistit a dopřávat jim odpočinek. Ačkoliv jsou všité dovnitř vložky a nelze je vyjmout, očistu jim můžeme dopřát stejnou jako jiným minerálům. Vlastně úplně stačí čištění vodou, takže při každém praní se krystaly granátu vyčistí i energeticky. Pokud chcete tento proces podpořit, v mysli se s krystaly propojte a dejte jim vědět, že právě teď přišel čas energetické očisty a že mohou uvolnit nahromaděnou energii, kterou při „používání“ nasbíraly.

Takto se s nimi stačí propojit a důkladně očistit jednou za cyklus, tedy po skončení menstruace. Poté mají čas se krystaly rekalibrovat čili nabít se do své původní síly. Možností je více a všechny jsou plnohodnotné. Můžete vložku s granáty mezi menstruačními cykly nechat odpočívat vedle nějakého většího krystalu, může to být třeba křišťál, růženín či selenit, třeba tak, že zvolený krystal (či obroušený minerál) vložíte do šuplíku nebo do nějakého sáčku k vložkám. Další možnost je nechat krystalku nabíjet na parapetu při svitu měsíce.

Vždy doporučuji se s granáty spojit, stejně jako při čištění a seznámit je se svým záměrem, tedy že právě teď je čas doplnění energie. Pokud si chcete s energií pohrát trochu více, můžete si pro nabíjení vytvořit speciální prostor, do kterého umístíte svíčku, pár krystalů s ženskou energií (růženín, ametyst, selenit, labradorit, granát, rodochrozit, kunzit…) a necháte v tomto prostoru klenotky zregenerovat a připravit se na energetickou práci při další menstruaci. (autorkou odstavce o čištění je Tereza Stropnická z Křišťálové komnaty)

2021 © Alena Hradilová

Záznamy nebyly nalezeny...

Nastavení cookies

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Tyto cookies jsou potřeba, aby web fungoval správně
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)
Díky těmto cookies vám můžeme zobrazovat relevantní obsah a reklamy, které pro vás mohou být zajímavé a užitečné